Rozhovor 17. 5. 2014

Diváci vytváří super prostředí, chválí jablonecké fanoušky Michal Kriško

Čeští volejbalisté i ve druhém kvalifikačním utkání o ME vyřídili svého soupeře bez ztráty kytičky. Výsledkem 3:0 porazili reprezentační výběr Španělska a klíčovým hráčem národního týmu byl znovu českobudějovický univerzál Michal Kriško. Ten stejně jako v duelu s Nory přispěl velkou měrou k jasné a především důležité výhře.

Michale, zdá se, že trenér Šmejkal ve vás vkládá hodně důvěry.

Těší mě to! Jsem rád, že mohu takhle hrát a chtěl bych, aby to takhle vydrželo.

Po dvou zápasech máte čistý štít, bez ztráty setu jste přehráli Norsko a Španělsko. Takový vstup do kvalifikace vás musí těšit.

Španělé byli dnes silnější než Norové, ale měli jsme trochu namále. Ve druhém setu nám dvakrát ujeli, my jsme to dotáhli, takže to bylo se šťastným koncem.

Jaký byl rozdíl mezi oběma zápasy?

Oni Španělé více zalívali, nedělali skoro žádné chyby. Byli daleko těžším soupeřem.

Jedinou kaňkou se zatím mohou zdát vstupy do druhých setů. Ale vy osobně jste třeba proti Norům zavelel k obratu a na servisu jste stav obrátil.

Já bych to takhle neviděl, ten druhý set s Norskem jsem nezvládl zvrátit sám. Volejbal je přeci kolektivní sport, ne? (smích)

A se svými výkony však spokojený jste, ne? Proti Norsku nejlepší hráč, se Španělskem o bod za Králem.

Určitě mě těší, že mi to tam zatím padá. (smích)

Sledovali jste v odpoledním zápase Ukrajinu?

Viděli jsme asi set a půl, jejich hru však probereme na poradě. Uvidíme, jak na ně budeme hrát, rozhodně to ale nebude vůbec jednoduché.

Na hřišti se zatím parádně doplňujete s Filipem Habrem. Těžíte ze spolupráce z Jihostroje?

Mně to vyhovuje, odehráli jsme spolu těžké zápasy v play-off. Já jsem na něj zvyklý celou sezónu a pokračovat s ním mě těší.

Co říkáte na jablonecké publikum? Atmosféra se zdála být parádní.

My už jsme tady dva roky zpátky hráli Evropskou ligu a to taky přišla plná hala. I když to není úplně volejbalové město, tak diváci tu vytváří super prostředí pro náš národní tým.