Aktuální zpráva 8. 12. 2016

ON–LINE: Vegyész RC Kazincbarcika – VK České Budějovice

Českobudějovičtí volejbalisté rozehrají ve čtvrtek v 18 hodin úvodní utkání prvního kola Vyzývacího poháru s maďarským celkem Vegyész RC Kazincbarcika. Jeho průběh můžete sledovat v naší online reportáži.

19:23 – Utkání vzalo v závěru rychlý spád, domácí už neměli síly vzdorovat. Gevert při druhém mečbolu vytloukl bloky domácích hráčů a stanovil výsledek setu na 25:17, čímž přisoudil výhru 3:0 na sety Jihostroji. Ten má skvěle nakročeno do dalšího kola Vyzývacího poháru. Vše musí potvrdit doma 21. prosince od 18 hodin!

19:20 – Dvojblok Fily se Sobotkou přinesl další narůst náskoku. Jihočeši vstupují do koncovky za stavu 21:16.

19:18 – Kecskeméti zahrál dvoják, což znamená vedení 19:15 pro hosty.

19:14 – Vynikající souhra Habra s Gevertem znamenala odkrytý střed hřiště Kazincbarciky, kam chilský univerzál snadno zaútočil. Jihostroj vede 16:11.

19:12 – Dlouhá výměna, při které útočili Gevert, Fila i Sobotka, končí útokem do zámezí. Stav 12:10 pro České Budějovice.

19:09 – Další přímý bod z podání Sebastiana Geverta – 10:7.

19:07 – Gevert zatloukl balon na soupeřovu polovinu, poté přidal eso a hosté vedou 8:7.

19:05 – Žlutá karta pro domácí za nesportovní chování.

19:03 – Januzovič trefil Filu, od něj se odrazil míč do autu a Vegyész vede 5:4.

19:02 – Chyba Fily na příjmu znamená po drobném vedení Jihočechů vyrovnaný stav 3:3.

18:56 – Filův blok na vedlejším kůlu končí set poměrem 25:17. Jihostroj vede 2:0 na sety.

18:55 – Mach nezvládl útok středem, Kazincbarcika snižuje na 16:22.

18:53 – Koncovka druhé sady vypadá pro Jihočechy lépe. Vstupují do ní za stavu 21:13.

18:51 – Sobotka se odstranil ze servisu sám, když servis po lajně poslal jen o milimetry mimo hřiště – 18:11.

18:49 – Technický time-out končí, hosté se vrací na palubovku za příznivého stavu 16:10.

18:47 – Gevert po lajně do autu, Jihostroj má však dostatečný náskok. Vede 15:10.

18:45 – Habr stále na servisu. Blok Fily znamená skóre 13:8 a další vynucenou pauzu Kazincbarciky.

18:43 – Tvrdý projektil Geverta znamená stav 10:8 a vyžádaný oddechový čas domácích.

18:42 – Habr otáčí esem na 9:8.

18:40 – Borovičanin procedil míč přes českobudějovický dvojblok a při technické pauze je stav 8:7 pro Vegyész.

18:38 – Maďarský celek zatím drží krok a skóre je stále vyrovnané.

18:35 – Začátek se tentokrát nese ve vyrovnaném duchu – 2:2.

18:31 – Tak nakonec se to po útočných chybách domácích podařilo a první set patří Jihostroji s výsledkem 26:24.

18:30 – Nekončíme. Je srovnáno – 24:24.

18:28 – Fila do volného prostoru, Mach má za stavu 24:22 první setbol na svých rukách.

18:26 – Gevert vytloukl Borovičanina, Jihočeši se za stavu 22:20 blíží k zisku první sady.

18:24 – Do koncovky vstupují lépe hosté, vedou 20:19.

18:21 – Se štěstím teď Koszla otřel míč o pásku a následně pomohl otočit na 18:17 pro svůj tým.

18:18 – Kecskeméti zkazil podání a České Budějovice vedou při technickém time-outu 16:13.

18:16 – Dvě esa Geverta znamenají vedení 14:11.

18:14 – Tentokrát se do hřiště netrefil Januzovič, stav 11:11.

18:12 – Mach neprošel středem – 10:9 pro domácí.

18:11 – Na servisu nyní přitlačil Sobotka a je srovnáno na 8:8.

18:09 – Gevert do autu a Kazincbarcika vede 8:5.

18:07 – Špatný příjem Kryštofa a domácí vedou 6:4.

18:05 – Borovičanin však brzy chyby napravil a srovnal na 3:3.

18:04 – Chyba Borovičanina a bloky Fily znamenají vedení 3:0 pro Jihostroj.

18:00 – Na podání zahájí zápas Kecskéméti.

17:55 – Kazincbarcika nastoupí v sestavě: Kecskeméti, Borovičanin, Kozsla, Januzovič, Árva, Gulyás – libero Tamás.

17:45 – Oba týmy se rozsmečovávají, začátek se blíží...

17:35 – Trenér Jan Svoboda začne zápas se základní sestavou: Habr, Gevert, Mach, Sobotka, Michálek, Fila – libero Kryštof.

17:30 – Do začátku utkání zbývá třicet minut, oba celky se rozcvičují na palubovce haly.