Jihostroj porazil Benátky nad Jizerou hladce 3:0

19.10.2017Blanka Popelková

V úvodu prvního setu se Benátkám dařilo držet mírné bodové vedení. Jihostroj se pomaličku rozehrával a až střední část setu přinesla výrazný bodový odstup domácích.

Jihostroj porazil Benátky nad Jizerou hladce 3:0

V závěru přišla chyba Rybníčka na servisu, který tak připsal Budějovicím čtyřiadvacátý bod. Závěrečným esem se blýsknul polský smečař Pawel Halaba. 

Druhý set zahájil domácí Jihostroj ve velkém stylu a hned v úvodu si vytvořil vedení 6:1. A velký bodový odstup si ponechal v celém průběhu setu. Poté Jihočeši mírně polevili na servisu, ale vyčníval iv důrazném útoku. Do koncovky ve druhém setu vstupovali domácí za stavu 20:11. Na hřiště přišel za Filipa Palguta druhý nahrávač Českých Budějovic Filip Kupilík. Set ukončil stav 25:13. 

Do třetího setu vstoupil Jihostroj s nahrávačem Kupilíkem v základní sestavě. Benátky měly problémy s příjmem a následně se nedokázaly prosadit v útoku. Před koncovkou třetí sady, za stavu 19:13 pro Jihostroj, přišel na hřiště místo Halaby smečař Jirka Kraffer. Za stavu 22:17 přišel místo Křesťana mladý univerzál Šotola, který zazářil esem z podání. Chvíli potom Rybníček zaútočil do zámezí a třetí set byl u konce. 

Vyjádření po zápase: 

Pavel Třešnák (trenér Benátek nad Jizerou): Soupeř ukázal svoji velkou kvalitu a my jsme si s tím moc neporadili. Škoda vynucených chyb, které snižují kvalitu volejbalu, myslím celkově. 

Martin Ticháček (kapitán Benátek nad Jizerou): Těžko se mi tento zápas hodnotí. Věděli jsme, že to dnes bude těžké. My nemáme přihráno, trápíme se a hrát do vysokých balonů, tak to je tady velmi těžké, protože Budějovice mají velmi dobrou obranu. 

René Dvořák (hlavní trenér Jihostroje): Měli jsme opět velmi dobrou obranu, ale s útokem se trochu potácíme. Dnes to bylo i o motivaci. Na útoku mi chyběl větší důraz.

Radek Mach (kapitán Jihostroje): Nebyl to z naší strany nejlepší výkon, i když výsledek 3:0 se počítá. Trochu nám pokulhává souhra, ale naštěstí jsme schopni to vynahradit výbornou obranou a servisem. Musíme na tom dál a dál pracovat. 


Jihostroj České Budějovice - Benátky nad Jizerou 3:0 (25:21,  25:13, 25:18)

Sestava Jihostroje: Palgut, Michálek, Todua, Halaba, Křesťan, Mach. Libero: Kryštof. Střídali: Fila, Kupilík
Hlavní trenér: René Dvořák

Sestava Benátek: Hudák, Nesvačil, Sukuba, Rybníček, Fučík, Ticháček. Libero: Sadílek. Střídali: Vachoušek
Hlavní trenér: Pavel Třešňák


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.