Kupilík: Byl jsem nervózní, ale i rád, že jsem dostal šanci

20.10.2017Blanka Popelková Foto: Jan Škrle

ROZHOVOR - Českobudějovický Jihostroj rozjel sezonu naprosto bezchybně a drží si první příčku extraligové tabulky bez ztráty setu.

Kupilík: Byl jsem nervózní, ale i rád, že jsem dostal šanci

Čtvrteční předehrávka 4. kola volejbalové UNIQA extraligy byla velkou příležitostí pro druhého nahrávače Filipa Kupilíka (22), který v létě přišel do Českých Budějovic z Příbrami. Na hřiště vstoupil před koncovkou druhého setu a už zůstal. Během hodiny se domácí radovali z vítězství 3:0 nad hosty z Benátek nad Jizerou. 


Filipe, jaké bude tvé úvodní hodnocení zápasu proti Benátkám?
Papírově jsme měli Benátky porazit, ale právě u takových zápasů hrozí, že by se mohl soupeř podcenit. Říká se, že s kvalitou soupeře roste i kvalita našeho týmu a právě tady hrozilo, že se přizpůsobíme jejich hře. Ale nakonec jsme si vždy vybojovali náskok několika bodů a zvládli jsme to.

Od druhého setu jsi byl tvůrcem hry, nepadla na tebe nervozita?
Byl jsem moc rád, že jsem dostal šanci. A byl jsem nervózní! Ale zároveň i šťastný, že na hřišti nebyl žádný větší problém a všechno dobře dopadlo.

Jak se ti hrálo před domácím publikem?
Hrálo se mi skvěle, protože kluci výborně přihrávají a brání. Když jim to dám někam vysoko, tak oni už si to poskládají a není co řešit.

S kým se ti nejlépe hraje?
Nejlépe jsem sehraný s Komínem (Marek Šotola), s Křesim (Filip Křesťan) a Krafim (Jirka Kraffer). Ale musím říct, že s každým se mi hraje dobře.

Koho za hladké vítězství nad Benátkami nejvíc pochválíš?
Asi Filipa Křesťana, protože uhrával těžké míče, nekolikrát dobře čapnul. Martin Kryštof také výborně drží obranu a přihrává.

Doufáš, že takových herních příležitostí přijde víc?
Samozřejmě, že doufám...  Ale vstoupil jsem do hry, když jsme vedli. To se vstupuje na hřiště lépe, než když se prohrává. To byla dobrá šance a pevně doufám, že jich ještě pár bude. Alespoň jsem ukázal, že nepřijde zhoršení, když přijdu na hřiště (smích).

Nahrávač si musí se všemi dobře rozumět. Jak komunikuješ třeba s polským smečařem Halabou?
Základní věci si řekneme česky, protože jazyky jsou si podobné. A když potřebujeme řešit něco těžšího, tak si to řekneme anglicky.

U volejbalu současně i studuješ, je to tak? 
Na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity studuji informatiku, počítače. Jsem prvním rokem na magisterském studiu. Jako druhý nahrávač mám čas i studovat, mám to tak koncipované. Pro mě je tady v Budějovicích obrovskou výhodou, že je vše ve městě, takže si hned po tréninku odskočím na dvě hodiny do školy.

Takže se ti v Českých Budějovicích líbí?
Určitě. Líbí se mi tady opravdu moc.Autor: Blanka Popelková
Foto: Jan Škrle
 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.