Tisková zpráva 8. 11. 2017

Finové porazili Jihostroj 3:0. Odveta v Českých Budějovicích se hraje v neděli

Finský volejbalový stánek Vexve Areena SASTAMALA se ve středu večer zaplnil do posledního místečka. Plná hala sledovala první zápas bitvy o postup do základní skupiny Ligy mistrů (Sastamala vs. Č. Budějovice), který začínal v 18:30 tamního času.

Až do poloviny prvního setu se hrál vyrovnaný volejbal, kde se týmy tahaly o každý bod. Před koncovou první sady si Finové udělali větší bodový náskok, když odskočili o tři body ( z toho 2 nevynucené chyby Jihostroje).  V závěru setu hráli domácí Finové lépe v poli a dařilo se jim i v útoku. Za stavu 23:19 přišel na servis mladý nahrávač Filip Kupilík. Set ukončil rychlý útok finského blokaře Carmodyho středem sítě (25:19).

Do druhého setu nastoupili Jihočeši ve stejné sestavě. Na nahrávce Filip Palgut, univerzál Filip Křesťan, dále smečaři Petr Michálek a Pawel Halaba, blokaři Radek Mach a Valerij Todua, libero Martin Kryštof. Do stavu 10:10 se opět hrál vyrovnaný volejbal, poté dokonce Jihočeši vedli 12:10, ale Finové vynikajícím servisem srovnali na 12:12. V polovině druhé sady přišel na hřiště slovenský reprezentační blokař Peter Ondrovič a mladý univerzál Marek Šotola. Sastamala využívala domácího prostředí a účinným servisem si pomáhala k zisku bodového odstupu. Během podání kapitána Radka Macha se Jihostroji podařilo stáhnout rozdíl na jeden bod a finský kouč znejistěl a reagoval oddechovým časem. V závěru se proti trojbloku prosadil Šotola, smečař Halaba výborně servíroval, ale rychlý útok velezkušené domácí hvězdy Kunnariho z pipu nedovolil Jihočechům srovnat skóre. Set ukončilo skóre 25:22 pro domácí.

Po nepovedeném začátku třetího setu vystřídal mladého Šotolu Filip Křesťan.  Finové, vedeni ostříleným nahrávačem Eskem, si drželi po celou dobu setu náskok, i přes veškerou snahu Jihostroje a do druhé oddechového času šli s čtyřbodovým vedením. Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl vyhlášen švédský smečař hrající v barvách finského týmu Erik Sundberg (16 bodů).  Druhým nejvíce bodujícím hráčem byl českobudějovický Petr Michálek, který byl zároveň i nejlépe podávající hráč(4 esa) i nejlépe přijímající hráč.

Odvetný zápas je na programu v neděli 12. listopadu ve Sportovní hale v Českých Budějovicích. Zápas můžete sledovat také v televizi, od 18:00 ŽIVĚ na ČT sport

První zápas 3. předkola Ligy mistrů:

8. 11.     Ford Store Levoranta SASTAMALA - JIHOSTROJ České Budějovice  3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

České Budějovice: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Mach, Todua. Libero - Kryštof. Střídali: Ondrovič, Šotola, Fila.

Hlavní trenér: René Dvořák

Sastamala: Kunnari, Carmody, Sundberg, Sivula, Kaurto, Esko. Libero Ringseis. Střídali: Sorvoja