Finové porazili Jihostroj 3:0. Odveta v Českých Budějovicích se hraje v neděli

8.11.2017Blanka Popelková

Finský volejbalový stánek Vexve Areena SASTAMALA se ve středu večer zaplnil do posledního místečka. Plná hala sledovala první zápas bitvy o postup do základní skupiny Ligy mistrů (Sastamala vs. Č. Budějovice), který začínal v 18:30 tamního času.

Finové porazili Jihostroj 3:0. Odveta v Českých Budějovicích se hraje v neděli

Až do poloviny prvního setu se hrál vyrovnaný volejbal, kde se týmy tahaly o každý bod. Před koncovou první sady si Finové udělali větší bodový náskok, když odskočili o tři body ( z toho 2 nevynucené chyby Jihostroje).  V závěru setu hráli domácí Finové lépe v poli a dařilo se jim i v útoku. Za stavu 23:19 přišel na servis mladý nahrávač Filip Kupilík. Set ukončil rychlý útok finského blokaře Carmodyho středem sítě (25:19).

Do druhého setu nastoupili Jihočeši ve stejné sestavě. Na nahrávce Filip Palgut, univerzál Filip Křesťan, dále smečaři Petr Michálek a Pawel Halaba, blokaři Radek Mach a Valerij Todua, libero Martin Kryštof. Do stavu 10:10 se opět hrál vyrovnaný volejbal, poté dokonce Jihočeši vedli 12:10, ale Finové vynikajícím servisem srovnali na 12:12. V polovině druhé sady přišel na hřiště slovenský reprezentační blokař Peter Ondrovič a mladý univerzál Marek Šotola. Sastamala využívala domácího prostředí a účinným servisem si pomáhala k zisku bodového odstupu. Během podání kapitána Radka Macha se Jihostroji podařilo stáhnout rozdíl na jeden bod a finský kouč znejistěl a reagoval oddechovým časem. V závěru se proti trojbloku prosadil Šotola, smečař Halaba výborně servíroval, ale rychlý útok velezkušené domácí hvězdy Kunnariho z pipu nedovolil Jihočechům srovnat skóre. Set ukončilo skóre 25:22 pro domácí. 

Po nepovedeném začátku třetího setu vystřídal mladého Šotolu Filip Křesťan.  Finové, vedeni ostříleným nahrávačem Eskem, si drželi po celou dobu setu náskok, i přes veškerou snahu Jihostroje a do druhé oddechového času šli s čtyřbodovým vedením. Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl vyhlášen švédský smečař hrající v barvách finského týmu Erik Sundberg (16 bodů).  Druhým nejvíce bodujícím hráčem byl českobudějovický Petr Michálek, který byl zároveň i nejlépe podávající hráč(4 esa) i nejlépe přijímající hráč.

Odvetný zápas je na programu v neděli 12. listopadu ve Sportovní hale v Českých Budějovicích. Zápas můžete sledovat také v televizi, od 18:00 ŽIVĚ na ČT sport


První zápas 3. předkola Ligy mistrů:

8. 11.     Ford Store Levoranta SASTAMALA - JIHOSTROJ České Budějovice  3:0 (25:20, 25:22, 25:15)

České Budějovice: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Mach, Todua. Libero - Kryštof. Střídali: Ondrovič, Šotola, Fila.

Hlavní trenér: René Dvořák

Sastamala: Kunnari, Carmody, Sundberg, Sivula, Kaurto, Esko. Libero Ringseis. Střídali: Sorvoja


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.