Volejbalisté musí zvládnout zlatý set, aby postoupili do Ligy mistrů

11.11.2017Blanka Popelková Foto: Petr Lundák

ROZHOVOR - Českobudějovický Jihostroj má sobotní zápas 7. kola extraligy již předehrán a soustředí se jen a jen na nedělní bitvu s finským mistrem Ford Store Levoranta SASTAMALA. Foto: Petr Lundák MF DNES

Volejbalisté musí zvládnout zlatý set, aby postoupili do Ligy mistrů

Finové zvládli vyhrát středeční utkání v domácí hale 3:0 na sety a nedělní zápas v Českých Budějovicích (12. 11. od 18 hod.) už bude posledním a rozhodujícím, který ukáže, kdo nakonec do prestižní Ligy mistrů postoupí a kdo bude pokračovat v poháru CEV (od 18 hod také přímý přenos na ČT sport).  Přesné informace o tom, jak bude Jihostroj v evropské soutěži pokračovat, podal hlavní trenér René Dvořák.

Když se vrátíme k utkání v Sastamale, jak vypadá zpětný pohled na první zápas ve Finsku?
Sastamala má velmi zkušené družstvo, jenž vede velezkušeným nahrávač Mikko Esko.  Podle slov trenéra, které pronesl na tiskovce po zápase, odehráli svůj nejlepší zápas sezony. Výborně bránili v poli a měli bezchybný útok po dobrém příjmu. Klidem a zkušenostmi nás porazili. My jsme do hry vstoupili sice agresivně, moc jsme chtěli, ale v určitých momentech jsme ztráceli hlavu.  A to si myslím, že rozhodlo. Protože došlo asi k osmi okamžikům během prvních dvou setů, ve kterých kdybychom uhráli body a zatlačili soupeře, dopadlo by to jinak. Sastamala si v těchto okamžicích své body klidem a hlavně trpělivostí uhrála.  To byly ty důležité body, které rozhodovaly o tom, na kterou stranu se vítězství v setu uchýlí. Bohužel, ani jednu z těchto možností jsme neproměnili. Ve třetím setu Sastamala zlepšila servis a více riskovala, protože už vedla 2:0 a vycházelo jim to. My jsme přestali přihrávat. 

Finové mají opravdu velezkušené a v Evropě ostřílené hráče (Esko, Kunnari). Mohlo by se říct, že je to pro mladé družstvo Jihostroje taková daň za nezkušenost?
Přesně tak. V našem týmu máme několik mladých hráčů, kteří hráli tak důležitou soutěž poprvé. Tady se nemůžeme poměřovat s jejich hráči, kteří takových zápasů odehráli třeba 50 nebo 100. 

Nyní se odveta přesouvá do Českých Budějovic, na domácí půdě přivítáme Sastamalu v neděli od 18 hodin. V případě domácího vítězství přijde na řadu zlatý set…
Musíme vyhrát 3:0 nebo 3:1, abychom mohli hrát zlatý set. Pouze takové vítězství nás pustí do zlatého setu, který se hraje do 15ti bodů. Tam se rozhodne, zda postoupíme z předkola do základní skupiny Ligy mistrů.

V opačném případě….
Pokud bychom nevyhráli 3:0 nebo 3:1, budeme v evropské soutěži dál pokračovat v poháru CEV. 

Čím doma můžeme Finy překvapit? Která herní činnost bude v domácím prostředí důležitá?  
Všechno je to opět o servisu. Nám se v Sastamale nedařil servis tak, jak se nám daří v domácích zápasech. Nevím, jestli to bylo vinou haly, ale spíš si myslím, že jsme nehráli s chladnou hlavou. Chtěli jsme to hned urvat, chtěli jsme rozhodovat okamžitě a s tím je spojené i velké riziko, že jsme kazili, takže doma musíme dávat kvalitnější servis, od toho se odvíjí obrana. Musíme proměňovat ty šance, které jsem už jmenoval.  Tyto věci musíme řešit s chladnou hlavou, s klidem a to nás může dovést k vítězství.

Po dlouhé cestě jsou všichni hráči v pořádku…
Cestování nebyl žádný med, ale všichni jsou v pořádku.  S tím se musíme vypořádat. S tím musí každý počítat. V sobotu nás čeká lehký trénink hlavně na  příjem a servis. V neděli ráno nás čeká rozcvičovací trénink a večer zápas. 
Autor: Blanka Popelková
Foto: Petr Lundák

 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. České Budějovice
2. Kladno
3. Liberec
4. Karlovarsko
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Zlín
10. Praha
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda

Zápasy

21.kolo VK České Budějovice Kladno volejbal.cz so 3.3. - 17:00


22.kolo VK ČEZ Karlovarsko VK České Budějovice so 10.3. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.