Jihostroj pokračuje v poháru CEV. O Ligu mistrů přišel ve zlatém setu

12.11.2017Blanka Popelková

Ve zcela zaplněné českobudějovické Sportovní hale panovala již od začátku bouřlivá atmosféra. Nejprve nastoupili hosté z Finska v černých dresech, poté Jihočeši v červených dresech.

Jihostroj pokračuje v poháru CEV. O Ligu mistrů přišel ve zlatém setu

Hned v úvodu první sady si Jihočeši vytvořili náskok. Finský smečař Sundberg smečoval pouze do sítě a už se psal stav 10:6 pro Jihostroj. Jednoblokem na středu sítě se blýsknul kapitán Radek Mach a trenér Sastamaly zareagoval oddechovým časem (12:6). Finům se nedařilo na podání. Výborně útočil Filip Křesťan a Jihočeši už vedli 18:11. Palgut s Ondrovičem zastavili v útoku Kunnariho a do koncovky prvního setu šel Jihostroj s vedením 20:12. Ale Sastamala využila slabší jihočeské chvilky a nebezpečně se dotáhla a srovnala stav na 20:20. Přišel smečař Tomáš Fila místo Petra Michálka. V závěru setu však převzal odpovědnost na svá bedra Filip Křesťan, jenž třikrát zabodoval a dotáhl tak Jihočechy k vítězství v prvním setu. 

Ve druhém setu se vrátil na hřiště Petr Michálek a do prvního oddechového času vstupovali domácí za vedení 8:4. Vynikající servis Sundberga snížil rozdíl ve skóre na 13:12. Útok Petra Michálka zapsal Jihostroji patnáctý bod a servis do zámezí poslal týmy ke druhému oddechovému času. Finové chybovali v útoku i na servisu. V závěru druhé sady výborně zaútočil Filip Křesťan, který připsal Jihostroji čtyřiadvacátý bod. Druhý set Jihočeši vyhráli 25:17.

V úvodu třetího setu se stav přehupoval ze strany na stranu, bod po bodu. Dvojblok Palgut Ondrovič dorovnal skóre na 5:5, trojblok Palgut, Ondrovič a Michálek přepsal stav na 6:5. Skvěle útočící Filip Křesťan připsal bod osmý. Sastamala držela s Jihostrojem krok, výborně útočil ostřílený Kunnari. V polovině setu šli do vedení Finové (12:16) a Jihočeši museli dotahovat. Křesťan útokem snížil odstup na 14:16. Za stavu 14:18 odešel smečař Pawel Halaba a přišel Tomáš Fila. Chvíli poté (14:20) přišel na jihočeskou stranu za nahrávače Filipa Palguta Filip Kupilík. A přišlo i na další střídání (16:23), za Filipa Křesťana vstoupil na palubovku mladý univerzál Marek Šotola. Tomáš Fila svým útokem snížil na 18:23. Fin Sivula zaútočil na čtyřiadvacátý bod a poté hosté skvělým servisem set ukončili (18:25).

Ve čtvrtém setu se blýsknul jednoblokem nahrávač Palgut (11:8) a kouč hostující Sastamaly zareagoval oddechovým časem. Dvojblok Palgut Ondrovič upravil skóre na 13:8 a trenér Sastamaly opět vzal pro svůj tým oddechový time. Jihočeši si vytvořili náskok 16:10. Jihostroj předváděl vynikající zákroky v poli a soustředil se na každý bod. Za stavu 20:15 zastavil hru oddechovým časem domácí trenér René Dvořák. Jedenadvacátý bod zaznamenal Filip Křesťan. V koncovce ještě vystřídal mladého polského smečaře Halabu zkušenější Tomáš Fila, poté kapitán Radek Mach středem sítě zaútočil na dvaadvacátý bod. Třiadvacátý bod proměnil Filip Křesťan a čtyřiadvacátý bod zapsal Mach přímým bodem z podání. Pětadvacátým bodem set ukončil slovenský reprezentant Peter Ondrovič.

A přišel na řadu zlatý set! Drama hned v úvodu, kdy Jihostroj dotahoval stav na 5:5. Vzápětí Sastamala výborně servírovala, poté Filip Křesťan dorovnal na 6:6. Napínavý zlatý set zvedal diváky ze sedadel, ale stav přeskakoval ze stany na stranu velmi pomalu. Za stavu 7:8 došlo ke změně stran. Výborně útočil Fin Kunnari, který se postaral o desátý bod hostujícího celku. Za stavu 10:14 přišel místo Halaby Tomáš Fila. Na servis přišel Filip Kupilík a Jihočeši snížili na 12:14. Ale už bylo pozdě. S posledním bodem už si Sastamala poradila a postoupila tak do základní skupiny Ligy mistrů. 

Volejbalisté českobudějovického Jihostroje budou pokračovat v evropském poháru CEV.  Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl českobudějovický univerzál Filip Křesťan s 25 body. Na straně soupeře nejvíce bodoval Sivula (21 bodů).


Jihostroj České Budějovice -  Ford Store Levoranta Sastamala 3:1 (25:21,25:17,18:25, 25:20) 

Zlatý set 12:15 

Diváků 1854

Sestava Jihostroj Č. Budějovice: Palgut, Mach, Křesťan, Halaba, Michálek, Ondrovič. Libero: Kryštof. Střídali: Fila, Šotola, Kupilík

Sestava Sastamala: Sivula, Carmody, Kaurto Sundberg, Esko, Kunnari, Libero: Singseis. Střídali: Sorvoja, Makinen,


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.