Jihostroj vstoupil do Českého poháru vítězstvím nad Ostravou 3:0

16.11.2017Blanka Popelková

Do Českého poháru vstoupili Jihočeši domácím utkáním proti Ostravě. Vyrovnaný vstup do prvního setu provázely dlouhé výměny a vyrovnaný stav (6:6).

Jihostroj vstoupil do Českého poháru vítězstvím nad Ostravou 3:0

 Jihostroj nastoupil v základní sestavě s mladým smečařem Kraffrem a zkušeným Michálkem. Na bloku dostali důvěru Todua a Ondrovič, na nahrávce Filip Palgut, na postu univerzála Filip Křesťan a na liberu Martin Kryštof. Ostrava dlouho držela s Jihostrojem vyrovnaný krok (11:11). V polovině prvního setu Jihostroj  odskočil o dva body (17:15), palubovku opustil Valerij Todua a na jeho místo přišel kapitán Radek Mach. Před koncovkou první sady Ostrava chybovala na podání. O třiadvacátý bod se postaral pevný dvojblok Michálek/Mach (23:20). Set ukončil kapitán Radek Mach rychlým útokem středem sítě (25:21).

Druhou sadu zahájila Ostrava chybou na podání, ale začátek setu opoět zdobila bitva o každý bod. Vstup do prvního oddechového času zařídil Jirka Kraffer, který připsal na stranu domácích osmý bod (8:5), poté se blýsknul skvělým servisem. Za vedení 15:8 poslal trenér René Dvořák na jihočeskou stranu Marka Šotolu (za Filipa Křesťana) a Filipa Kupilíka (za Filipa Palguta). Set ukončil nekompromisní dvojblok Todua/Kupilík. 

Ve třetím setu zůstal na hřišti mladý Šotola s Kupilíkem. Úvod se vydařil Ostravě, která vedla a Jihostroj dorovnal skóre až za stavu 7:7. Poté už převzali otěže zápasu opět Jihočeši a do koncovky třetí sady vstupovali s dvoubodovým vedením. Jedenadvacátý bod připsal Marek Šotola, dvaadvacátý Jirka Kraffer. V samotném závěru ještě vystřídal nahrávače Kupilíka Filip Palgut. Set ukončil Valerij Todua. 


Český pohár:

Jihostroj České Budějovice - VK Ostrava  3:0 (25:21, 25:15, 25:23)

Sestava Jihostroje: Filip Palgut, Filip Křesťan, Petr Michálek, Perer Ondrovič, Valerij Todua, Jiří Kraffer a libero Martin Kryštof. Střídali: Radek Mach

Trenér Jihostroje: René Dvořák

Sestava Ostravy:  Kotas, Nugent, Janků, David, Biernat, Šoltys a libero Sobczak. Střídali: šmídl, Kamrádek

Trenér Ostravy: Jan Václavík


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.