Pohár CEV! Volejbalisté Jihostroje si odváží z Izraele pětisetové vítězství

7.12.2017Blanka Popelková

Kvůli evropskému poháru CEV vyrazili hráči českobudějovického Jihostroje už ve středu letadlem do Izraele. Tamní volejbalový tým Hapoel MATE ASHER AKKO měl v prvním zápase výhodu domácího prostředí, ale i přesto dokázali Jihočeši v dramatické pětisetové bitvě na jejich půdě zvítězit.

Pohár CEV! Volejbalisté Jihostroje si odváží z Izraele pětisetové vítězství

V prvním setu se hrál opatrný a vyrovnaný volejbal na obou stranách. Rozhodla až těsná koncovka, kterou lépe zvládli domácí a zakončili set rozdílem 25:23.

Ve druhém sadě si domácí tým udržoval dvoubodové vedení a do koncovky vstupoval s vedením 20:18. V závěru se prosadil smečař Foyer. Jihočechům se nedařil servis, druhý set ukončil univerzál Jacobsen. 

Ve třetím setu hra Jihostroje ožila a Jihočeši šli do dvoubodového vedení hned v úvodu (7:5). Dařilo se! Smečař Halaba svým útokem z pipu napsal 11 bod a hra se zpestřila. Za vedení Jihostroje 13:7 vzal kouč izraelského týmu oddechový čas. V závěru setu zazářil na servisu Halaba čistým esem a psal se stav 21:15. Třetí set zdobily pestré výměny. Set ukončil útokem Filip Křesťan a Budějovice snížily vedení domácích 2:1 na sety. 

Po prvních výměnách čtvrtého setu šli Jihočeši před oddechovým časem do vedení 8:5. Domácí přitvrdili na servisu, ale Jihostroj si stále držel vedení. Středem sítě rychle útočil Todua a obranu na síti výborně organizoval kapitán Radek Mach (Jihostroj vedl 14:11). Před koncovkou čtvrté sady měli Jihočeši čtyřbodové vedení, dvacátý bod napsal univerzál Křesťan a na podání přišel Jirka Kraffer. Třiadvacátý bod Jihostroji připsal Filip Křesťan, čtyřiadvacátý Pawel Halaba a servis domácích mimo hřiště set ukončil.

Přišel čas na rozhodující tiebreak. Po Michálkově přímém bodu z podání dorovnal Filip Křesťan stav na 7:7 a opět přišla bitva o každý bod. Až Křesťan esem odskočil od dva body a Jihostroj vedl 11:9. Infarktová koncovka 14:14 zvedla diváky ze sedadel a za hlasitého potlesku přišlo vyvrcholení zápasu se šťastným koncem pro hostující Jihostroj, který zvítězil v pátem setu až 17:15. 

Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl Filip Křesťan s 29 body, nejlépe servírující hráč byl Radek Mach. Hráč s nejlepším příjmem byl dle statistiky Pawel Halaba


Pohár CEV - 1. zápas 

Hapoel MATE ASHER AKKO - Jihostroj České Budějovice  2:3 (25:23,25:22,19:25,20:25,15:17) 

Sestava Jihostroje: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Ondrovič, Todua. Libero - Kryštof. Střídali: Fila, Kraffer.

Hlavní trenér: René Dvořák


Odvetný zápas pohárového utkání se hraje v Českých Budějovicích 20. prosince ve Sportovní hale od 18 hodin. Autor: Blanka Popelková


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.