Tisková zpráva 20. 12. 2017

Volejbalisté podlehli soupeři z Izraele a s pohárovou Evropou se loučí

Jihostroj zahájil evropský pohár v základní sestavě s nahrávačem Filipem Palgutem, smečaři Michálkem a Halabou. Na bloku nastoupil kapitán Radek Mach se slovenským reprezentantem Ondrovičem a na postu univerzála dostal důvěru Filip Křesťan. Post libera patřil uzdravenému Martinu Kryštofovi.

V úvodu prvního setu si držel domácí Jihostroj dvoubodové vedení, stav se vyrovnal až za stavu 13:13. Poté se izraelský tým rozkoukal  v hale a převážně rychlý útok středem blokaře Okosina poslal hosty do vedení (16:18).  Pawel Halaba svým parádním servisem (esem) vyrovnal skóre na 19:19. Bod po bodu se stav přehoupl na dramatický závěr 23:23. Tam však lépe zahráli hosté a zvítězili nejtěsnějším rozdílem 25:23.

Drudé dějství zahájily pohledné výměny. Do prvního technického oddechového času šli s vedením 8:6 Jihočeši. Před koncovkou druhé sady přišel na hřiště místo Filipa Křesťana mladý univerzál Marek Šotola, ale druhý set zakončilo stejné skóre, jako set první a Hapoel opět zvítězil 25:23.

Začátek třetí sady se Jihočechům povedl, kapitán Radek Mach zablokoval a s náskokem 8:4 šli domácí do prvního oddechového času. Poté Jihočeši zahráli výbornou sérii a Petr Michálek svým důrazným  útokem zapsal stav na 16:9.  Poté vzal trenér Jihostroje René Dvořák oddechový čas. Domácí si pomaličku vytvořili dostatečný náskok a Petr Michálek svou smečí za stavu 25:17 třetí dějství zakončil.

Čtvrtý set začal opět vyrovnaně 6:6, 7:7 až Pawel Halaba poslal útokem Jihostroj do oddechového času (8:7).  Ale izraelský tým si stále držel vedení, Filip Křesťan snížil náskok na 11:12, za chvíli dotahoval útokem Petr Michálek na 13:14 a Filip Křesťan srovnal na 14:14. Do koncovky přišel místo Palguta Kupilík, ale Hapoel už vedl 23:19 a k izraelkému vítězství už chyběl jen krůček.

K dalším bojům v Poháru CEV tak postupuje soupeř z Izraele.

Pohár  CEV - 2. zápas v Č. Budějovicích
20. 12.    Jhostroj České Budějovice - Hapoel MATE-ASHER AKKO (ISR) 1:3 (23:25,23:25,25:17,20:25)

Sestava Jihostroje: Palgut, Michálek, Halaba, Mach, Ondrovič, Křesťan. Libero: Kryštof. Střídali: Šotola, Kupilík, Todua.
Sestava Hapoelu: Renato, Foyer, Jacobsen, Okosin, Da Silva, Sokolov. Libero: Zyndorf. Střídali: Neviadomskyi, Louk

Pohár CEV - 1. zápas v Izraeli
7. 12.    Hapoel MATE ASHER AKKO - Jihostroj Č. Budějovice 2:3  (25:23,25:22,19:25,20:25,15:17)