Tisková zpráva 6. 1. 2018

Nejvíce bodujícím hráčem byl Křesťan! Jihostroj porazil Ostravu hladce 3:0

Volejbalisté Jihostroje zvládli 14.kolo UNIQA extraligy bez sebemenšího zaváhání. Za hodinu a 12 min porazili Ostravu hladce 3:0.

V první polovině úvodní sady se blýskl Filip Křesťan vynikajícím servisem, kde si připsal několik přímých bodů z podání (11:4). Ostrava vystřídala nahrávače, místo Biernata přišel Bořuta. Do druhého technického oddech. času vstupoval Jihostroj s velkým rozdílem ve skóre 16:8. Trojblok Fila, Ondrovič a Křesťan upravili vstup do koncovky na 20:11 a Ostrava se vrhla do střídání. Vyměnila Matěje Šmídla za Radka Šoltyse a po chvíli i Lukáše Vašinu za Christophera Nugenta, ale to už nebylo nic platné. První set vyhrál Jihostroj  velkým rozdílem 25:12.

Druhý set měl napínavější průběh, ale v polovině si Jihostroj vytvořil dostatečný náskok. Ostrava vystřídala Lukáše Vašinu za Jakuba Balona, a to už se psal stav 18:12. Výborně útočil Filip Křesťan, který posunul skóre na 19:12. Ostrava opět vystřídala nahrávače (Biernata za Bořuta) a Davida Janků nahradil Nugent. Za stavu 21:15 vzal kouč René Dvořák oddechový čas. V závěru setu ještě přišel na jihočeskou stranu Šotola s Palgutem místo Křesťana s Kupilíkem. Druhý set ukončil Radek Mach útokem středem sítě.

Třetí set navazoval na dva předchozí a Jihostroj na domácí půdě nedopustil žádné překvapení. Ke konci setu přišel na místo Křesťana mladý Šotola. Nejvíce bodujícím hráčem celého utkání byl se 17 body českobudějovický univerzál Filip Křesťan.

Vyjádření k zápasu:

René Dvořák (trenér Jihostroje) - Do zápasu jsme výborně vstoupili servisem, výborně podával Křesťan, takže první set nám vyšel díky servisu. Ve druhém setu Ostrava zlepšila příjem a my jsme museli vynaložit více úsilí, ale výborně jsme to zvládli. Výborně jsme bránili v poli.

Filip Křesťan ( Jihostroj Č. Budějovice) - Jsem rád, že jsme si po těch prosincových zápasech trochu sedli a ten herní projev vylepšili.  Dnes bylo vidět, že všichni chceme vyhrát a ta naše hra vypadala úplně jinak než v prosinci.

Jan Václavík (trenér Ostravy) - Domácí hráli výborně na servisu a trochu nám to rozhodili. Jsme zvyklí na lepší příjem a dnes jsme udělali hodně chyb.

Mateusz Biernat (kapitán Ostravy) - Dnes jsme se nedostali vůbec do zápasu, výsledek odpovídá umístění v tabulce, my jsme sedmí a Jihostroj druhý.  Dnes jsme nebojovali, neměli jsme to na kom postavit.

Jihostroj Č. Budějovice - Ostrava 3:0 (25:12,25:21,25:15)

Sestava Jihostroje: Kupilík, Křesťan, Ondrovič, Michálek, Fila, Mach, libero: Kryštof. Střídali: Šotola a Kupilík.

Sestava Ostravy: Šmídl, Vašina, Kotas, David, Janků, Biernat, libero: Sobczak. Střídali: Bořuta, Nugent, Šoltys.