Nevydrželi jsme hrát po celou dobu na stejné úrovni, hodnotí Boula pohárový duel

16.1.2018Blanka Popelková Foto: Viktor Šulc

ROZHOVOR - Volejbalový pár Kristýna a Ondřej Boulovi od léta posílili extraligové celky v Brně. Ondřej diriguje tým Volejbal Brno z postu nahrávače a jeho manželka Kristýna jistí extraligové družstvo královopolských volejbalistek na bloku. Foto: Viktor Šulc / FOTORI

Nevydrželi jsme hrát po celou dobu na stejné úrovni, hodnotí Boula pohárový duel

Oba mají bohaté reprezentační i zahraniční zkušenosti a spolu vychovávají tříletého syna, kterého často hlídají babičky nebo chůva, když tatínek s maminkou zrovna hrají profesionální volejbal. 

Ondřej Boula zavítal ve čtvrtek na českobudějovickou palubovku, kde s Brnem usiloval o zisk prvního čtvrtfinálového zápasu Českého poháru, který ale nakonec získaly České Budějovice s výsledkem 3:1 na sety. 

Pohárové utkání sice vyhrál Jihostroj, ale jednoduché to s Brnem rozhodně neměl…
Budějovice byly dnes večer na poražení. My jsme ale nevydrželi hrát po celou dobu na stejné úrovni a ve chvíli, kdy jsme herně spadli, jsme udělali moc chyb. A to v těchto zápasech rozhoduje.

Nedávno se zranil kapitán Hrazdira, má to na vaši hru velký vliv?
Hrazdira chybí, to je jasné. Ale na druhou stranu je to pohár a mohou si to na hřišti vyzkoušet mladí hráči, kdyby náhodou nastal nějaký problém a museli hrát. Už se tato situace stala v minulém zápase s Jihostrojem, kdy jsme museli Hrazdiru nahradit. To patří k volejbalu. Nikdo neočekává, že celou sezonu odehrajeme v šesti lidech. Každá taková absence je u týmu znát, ale to k tomu patří. 

Ve 40 letech jsi výrazným členem základní sestavy, který nestřídá. Jak se ti hraje?
Nestřídatelný nejsem (smích). Ten sportovní vrchol mám za sebou a už mám jiné priority. V hlavě jsem možná trochu uvolněnější. Volejbalem se bavím, ale občas už to bolí. 

Co konkrétně bolí?
Od pasu dolů (smích).

S aktuálním průběhem sezony a brněnským výkonem jsi spokojen?
Myslím si, že hrajeme to, na co kvalitativně máme. S týmy v tabulce pod námi jsme body neztratili a s týmy nad námi máme jeden bod, což není "nic moc". Těžko bychom se tlačili do čtyřky, to je pro nás daleko, takže zatím dobrý.

Teď přivezly úspěšný postup v poháru CEV Brňanky. Tým, kde hraje tvoje manželka. Určitě máš radost?
Pro volejbal je to samozřejmě dobře, ale musím se přiznat, že s postupem jsem až tak moc nepočítal (nemůžu mluvit za Kristýnu), ale už jsme začali nahánět babičky a plánovat hlídání. Poletí hrát další kolo do Ruska. Je to pozitivní, když se vyhrává.

A kdo nejvíc hlídá?
Samozřejmě, že nejvíc hlídám já, pak chůva, babičky a někdy se přidá i maminka.

Ale jste ukázkovým příkladem, že zvládat se to dá, když oba hrají profesionální volejbal?
Dá se to, ale chce to plánování a pomoc babiček.


Vizitka: Ondřej Boula

Narozen 22. listopadu 1977 v Příbrami (39 let)
Výška: 196 centimetrů
Pozice: nahrávač

Kariéra: Dukla Liberec (1997 až 2004), Spacer’s de Toulouse – Francie (2004 až 2008), Stade Poitevin Poitiers – Francie (2008 až 2010), Paris Volley (2010 až 2011), Maliye Milli Piyango – Ankara, Turecko (2011 až 2013), Volejbal Brno (sezona 2013/2014), Cuprum Lubin – Polsko (2014/2015), VBC Malters – Švýcarsko (2015 až 2017)Autor: Blanka Popelková

Foto: Viktor Šulc / FOTORI 

 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.