První set Jihočechům nevyšel, ale pak Jihostroj přehrál ČZU Praha 3:1

27.1.2018Blanka Popelková

Jihostroj zahájil extraligový duel proti mladému ČZU Praha se základní sestavou: Palgut, Michálek, Mach, Křesťan, Halaba, Ondrovič. Libero patřilo již tradičně Kryštofovi. Pražský tým měl na nahrávce Démara a k němu nastoupili Šulc, Krajčovič, Kuboš, Patočka a Honza Kuliha a libero Kovařík.

První set Jihočechům nevyšel, ale pak Jihostroj přehrál ČZU Praha 3:1

V úvodu prvního setu pražské ČZU výborně servírovalo a vytvořilo si bodový náskok. Hned na začátku po prvních míčích vystřídal René Dvořák smečaře Pawla Halabu a na hřiště přišel Tomáš Fila. Jihostroj pokračoval v trpělivé hře, ale Praha spoustu míčů  pochytala v poli a výborně útočila. Jihostroji se nedařilo na přihrávce. Praha už vedla 23:17, když vystřídala Krajčoviče za Kočku. První set ukončil pražský univerzál David Kuboš

Druhý set začali Jihočeši o něco lépe. Zaplněná hala hlasitě fandila a pomáhala domácím se zvednout. Do prvního oddechového času šel Jihostroj za vedení 8:7. Pražané pod tlakem začali kupit nevynucené chyby a domácí Jihostroj se dostal do tříbodového vedení 11:8. Před koncovkou druhé sady se rozehrál Filip Křesťan, který táhl Jihočechy k vítězství ve druhém setu a zápas se vyrovnal 1:1 na sety. 

Třetí set byl už od začátku v režii domácích. Útokem se blýskl domácí smečař Petr Michálek a přímým bodem z podání slovenský blokař Peter Ondrovič. V koncovce za stavu 23:14 přišel na hřiště místo Petra Ondroviče mladý blokař Pepa Polák. A bodový náskok si Jihostroj udržoval i ve čtvrté sadě, kterou vyhrál 25:18. 

Nejvíce bodujícím hráčem byl Marek Šulc s 18 body. Na straně domácího Jihostroje nejvíce bodoval Filip Křesťan (17 bodů) a Petr Michálek (15 bodů).


Vyjádření po utkání:

René Dvořák (trenér Jihostroje) -  Důrazně pokárám hráče za první set, protože to, co jsme předvedli v prvním setu. Asi si mysleli, že nám to ČZU daruje, že všechno půjde samo, ale extraliga není tak slabá, aby nám to slabší týmy dávaly zadarmo. Musíme předvést dobrý výkon, abychom soupeře poráželi.  Trošičku jsme se trápili i ve druhém setu, ale potom si to hráči srovnali v hlavě a začali bojovat. 

Filip Palgut ( Jihostroj Č. Budějovice) - Začali jsme lehkovážně, ale Praze vycházel servis. Ale po druhém setu se to otočilo.

Miroslav Malán (trenér ČZU Praha) - Jihostroj jsme zaskočili v prvním setu, kde jsme hráli dobře. Od druhého setu jsme dělali nevynucené chyby a Jihostroj se zlepšil a porazil nás.

Jan Kuliha (smečař ČZU Praha) - První set jsme hráli dobře, asi jsme Jihostroj překvapili. 


Jihostroj České Budějovice - ČZU Praha 3:1 (18:25,25:18,25:16, 25:18)

Rozhodčí: Renčín a Krtička

Diváků: 1000

Sestava ČB: Palgut, Michálek, Mach, Křesťan, Halaba, Ondrovič. Libero: Kryštof. Střídali: Fila, Polák

Sestava ČZU: Démar, Šulc, Krajčovič, Kuboš, Patočka, Kuliha. Libero: Kovařík. Střídali: Svoboda, Kop, Kočka, Horák, Kovařík.


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Kladno 52
2. Č. Budějovice 52
3. Liberec 50
4. Karlovarsko 49
5. Brno 34
6. Ostrava 27
7. Příbram 26
8. Ústí nad Labem 23
9. Zlín 19
10. Praha 15
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5

Zápasy

21.kolo VK České Budějovice Kladno volejbal.cz so 3.3. - 17:00


22.kolo VK ČEZ Karlovarsko VK České Budějovice so 10.3. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.