Aktuální zpráva 5. 2. 2018

Jihočeská volejbalistka Julie Jášová je vítězkou Českého poháru

Český pohár se znovu vrátil do Prostějova! Olomouc, která loni dokázala vítěznou trofej z této soutěže získat, na své soupeřky tentokrát ve finále nestačila. Z pohárového zlata se tak po výhře 3:1 na sety radoval tým Miroslava Čady.

V dresu Prostějova nastupovala v základní sestavě rodačka z Českých Budějovic Julie Jášová (na fotografii s rodiči), nyní provdaná jako Julie Kovářová

Olomouc šla do utkání povzbuzena sobotní výhrou nad KP Brno. Finále s Prostějovem ale byl zápas úplně odlišný. Prostějovské volejbalistky své soupeřky v první sadě jednoznačně přehrály a postupně navyšovaly svůj náskok ze začátku setu až na konečný třináctibodový rozdíl. Druhé dějství v úvodu tak jasné nebylo, Olomouc do prvního technického time outu držela s Prostějovem krok, pak to ale opět byly svěřenkyně Miroslava Čady, které začaly na palubovce úřadovat po svém. Znovu se dostaly do vedení (11:16), na které byla Olomouc krátká a set tudíž bral Prostějov pro sebe i podruhé (18:25).

Olomoucké hráčky ve třetí sadě ještě myšlenky na zvrat finále nevzdaly a držely nad Prostějovem mírné vedení (9:7), které se jim povedlo navýšit až na rozdíl šesti bodů (19:13). Prostějovanky sice stáhly na 21:18, Olomouc ale koncovku zvládla lépe a v jejím závěru proměnila hned první setbol (25:20). V následujícím dějství už Prostějov neponechal nic náhodě a rval se od začátku o každý míč – odměnou mu byl čtyřbodový náskok v prvním technickém time outu (4:8). Olomouc se pak sice snažila bodové manko ještě smazat, prostějovské volejbalistky si ale vedení vzít nenechaly a po výhře 18:25 se v hale na Vodově zaslouženě radovaly ze zisku Českého poháru.

Vyjádření trenérů k finálovému zápasu Českého poháru 2018:

Jiří Teplý (Olomouc): „Dnes nám chyběla trochu víc odvaha na servisu. Bohužel jsme se dostali pod tlak a tím pádem jsme ani kvalitně neútočili. Soupeř servíroval výborně a tvrdě útočil a my jsme potřebovali posílit obranu na síti, což se nám potom ve třetím setu podařilo, ale Prostějov už dobře rozjetý zápas dotáhl až k vítězství.“

Miroslav Čada (Prostějov): „V dnešním utkání jsme hned od začátku hráli ve veliké formě a já jsem nepochyboval ani chvíli o tom, že bychom tento zápas nezvládli. Z naší strany tam byla maximální energie a koncentrace a utkání jsme měli ve svých rukou.“

VK UP Olomouc – Prostějov 1:3 (12:25, 18:25, 25:20, 18:25)

Olomouc: Kubínová, Dedíková, Sajdová, Napolitano, Michalíková, Strušková libero Sain.  Střídaly: Košická, Dudová, Orvošová, Čutuk

Prostějov: Emonts, Kozmik, Trnková, Kossányiová, Herelová, Weiss, libero Kovářová. Střídaly: Horká

Autor: Barbora Mertová