Aktuální zpráva 3. 3. 2018

Parádní bitva! Jihostroj přehrál Kladno 3:0 a vrátil se do čela tabulky

Očekávaná bitva prvních dvou celků extraligové tabulky začala kvůli volejbalovému plesu o hodinu dříve. Fanoušci zaplnili Sportovní halu v Českých Budějovicích už v 17 hodin.

Domácí kouč René Dvořák vsadil na základní sestavu: Mach, Michálek, Křesťan, Palgut, Todua, Halaba, libero: Kryštof.  Hosté pod vedením Milana Fortuníka nastoupili v sestavě: Sobotka, Šulista, Zajíček, Hýský, West, Konečný, libero: Moník.

První set se hrála vyrovnaná partie, stav se pomalu přesouval ze strany na stranu a až před koncovou sady si Kladenští zajistili dvoubodové vedení 18:16. Hosté z Kladna výborně servírovali. Trenér Dvořák začal střídat a na hřiště přišel místo Filipa Křesťana Marek Šotola, který se hned blýskl vynikajícím útokem. Domácí stále dotahovali dvoubodové vedení hostů z Kladna a až za stavu 21:21 se partie srovnala. Výborně útočil Petr Šulista i Marek Šotola. Stav se zdramatizoval na 22:22, poté na 23:23. Za stavu 24:23 přišel na servis Jirka Kraffer, který Kladno rozhodil a nepřesný příjem zakončil útokem středem sítě kapitán Radek Mach (25:23).

Do druhého setu nastoupily Budějovice s Markem Šotolou v základní sestavě. Kladno sestavu nezměnilo. Za stavu 2:2 přišel místo smečaře Halaby Tomáš Fila. Filip Palgut výborně servíroval a Todua útokem středem sítě posunul stav na 5:3 pro domácí. Na straně Kladna skládal míče David Konečný. Také trenér Fortuník sáhl ke střídání a Petra Šulistu vystřídal Bouza. Pohledný volejbal zdobily pestré výměny a do čtyřbodového vedení 12:8 posunul Jihostroj Petr Michálek, když zablokoval Davida Konečného. A Michálkovi se dařilo i na servisu, kterým připsal patnáctý bod.

Šestnáctý i sedmnáctý bod připsal Marek Šotola (17:12).  Kladenský Bouza opustil hřiště a vrátil se Petr Šulista. V koncovce přišel na servis Kupilík, stav se posunul na 24:20 a René Dvořák požádal o oddechový čas. Poté už Radek Mach, stejně jako v prvním setu, zakončil set útokem středem sítě (25:21).

Třetí sadu zahájil Petr Šulista útokem do zámezí, poté dal Marek Šotola přímý bod z podání.  Za stavu 4:3 špatně doskočil Valerij Todua a pro zranění musel být střídán. Na jeho místo přišel Pepa Polák a s ním i dlouhé dramatické výměny. Kladno šlo do vedení 7: 6 za Tomáše Hýského přišel Bouza. Za stavu 13:9 pro Kladno šel Jihočechům nahrávat Filip Kupilík a s ním i tříbodová šňůra, která přiblížila skóre Jihostroje blíže Kladnu. Před vstupem do koncovky třetího setu dorovnal stav na 18:18 Tomáš Fila a útok Šotoly poslal Jihostroj do vedení. Trenér Kladna Milan Fortuník si vzal oddechový čas. Poté bodoval Tomáš Fila.  Za stavu 23:23 dal eso Petr Šulista a na 24:24 dorovnal Michálek. Set zakončil Marek Šotola.

VK Jihostroj České Budějojvice - Volleyball Kladno 3:0 (25:23, 25:21, 28:26)

Jihostroj: Mach, Michálek, Křesťan, Palgut, Todua, Halaba, libero: Kryštof. Střídali: Šotola, Fila, Kraffer, Kupilík, Polák

Kladno: Sobotka, Šulista, Zajíček, Hýský, West, Konečný, libero: Moník. Střídali: Bouza, Gromadowski