Aktuální zpráva 22. 2. 2013

Naváží volejbalisté Jihostroje na sérii výher v lize i v Havířově?

V 19. kole volejbalové Uniqua Extraligy zajíždí v sobotu českobudějovičtí volejbalisté na palubovku Havířova, jehož kádr před sezonou prošel pouze doplněním a kádr zůstal jinak stabilizován.

Asi největší posilou je návrat univerzála Filipa Kramara, který se vrátil z Ústí n/L. Dalším novým hráčem je Jakub Hukel, který přišel do Havířova z ligové Nitry na post přihrávajícího smečaře. Na zkušenou družstvo doplnili nahrávač z Nového Jičína David Fajkus a Radek Šoltýs, smečař z VŠB TU Ostrava. Havířov prožil sérii porážek, kterou utnul sobotní výhrou 3:1 (17, -24, 23, 12) v souboji se Starým Městem. Připsanými třemi body se mužstvo Havířova posunulo na osmou příčku v tabulce Uniqua Extraligy.

Mužstvo Jihostroje bude chtít navázat na sedmizápasovou vítěznou sérii a zároveň si spravit chuť po nevydařené koncovce z pondělního pohárového zápasu s Libercem (2:3). Českobudějovičtí pocestují na Moravu v téměř kompletním složení, chybět bude pouze zraněný Peter Pláteník. V posledním ligovém kole  se Jihostroj sešel na domácí palubovce taktéž s Libercem , kde po výborném výkonu zvítězil 3:1.

V tomto ročníku  se mužstva Havířova a Českých Budějovic setkala 8.12. v Českých Budějovicích. Na domácí palubovce  zvítězil tým Jihostroje 3:1. V prvním setu vedli domácí již 4:0, ale v jeho následujícím průběhu dokázali hosté zahrát na hranici svých možností a dovedli set do vítězného konce 15:25 . V dalších setech pomohl hlavně příchod Rojase . Koncentrovaným výkonem ve všech dalších setech dotáhli domácí utkání do vítězného konce (16,19,17).

SLOVY TRENÉRA:

Trenér Svoboda: „Všechny čtyři sety byly jak podle kopíráku. Akorát v prvním setu se nám nedařilo v útoku a soupeři naopak absolutně. Od druhého setu jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili“.