Jihostroj padl v semifinále! Závěrečné finále poháru patří Liberci a Karlovarsku

25.2.2018Blanka Popelková

V prvním semifinálovém duelu Českého poháru zvítězila liberecká Dukla, která porazila ve Svitavách Kladno 3:1 na sety.

Jihostroj padl v semifinále! Závěrečné finále poháru patří Liberci a Karlovarsku

Jihostroj zahájil druhý semifinálový zápas v základní sestavě s nahrávačem Palgutem, univerzálem Křesťanem, smečaři Michálkem a Halabou, blokaři Machem a Toduou. Na liberu nastoupil Martin Kryštof.  Hru Karlovarska dirigoval Ropret, z pozice univerzála útočil Rejlek, na smeči nastoupili Zmrhal a Hudeček a na bloku Treial a Přešinský. Na liberu hrál Pfeffer. 

Svěřenci českobudějovického kouče Reného Dvořáka dominovali v první sadě na útoku, kde předváděli pestřejší a efektivnější hru. Průběh setu byl vyrovnaný. Před koncovkou, za stavu 21:18, si karlovarský kouč Jiří Novák vzal oddechový čas, ze kterého Karlovarsko moc neprofitovalo. V závěru první sady přišel jihočeský servis posílit Filip Kupilík (za blokaře Toduu) a jeho tým si pohlídal zistk prvního setu, který ukončil poměrem 25:20.

Druhé dějství zahájil Jihostroj fantasticky (stav 9:4). Povzbuzen vítězstvím v prvním setu se držel na vítězné vlně a stále dominoval v útoku. Polský smečař Pawel Halaba výborně servíroval (14:7) a lavička Karlovarska si vzala oddechový čas. Poté v zóně čtyři řádil smečař Petr Michálek, jenž posunul skóre na 16:9. Za stavu 18:11 Karlovarsko vystřídalo Kriška za Marka Zmrhala, ale blok Radka Macha už připisoval 20 bod. Filip Křesťan dal eso a chvíli poté zaútočil Hudeček mimo hřiště.  Mach výborně přečetl nahrávku Roperta a zařídil tak setbol. Na hřiště přišel Štefko, který však servis pokazil a zakončil tak druhý set 25:14. 

Ve třetím setu začala vyrovnaná bitva. Do vedení 7:6 se dostalo Karlovarsko a René Dvořák reagoval oddechovým časem. Ondřej Hudeček poslal svým útokem Karlovarsko do dvoubodového vedení (11:9).  Karlovy Vary se zlepšily v útoku i na servisu, odkud pramenila jejich lepší obrana na bloku i v poli.  Třetí set tak získal tým Jiřího Nováka 25:21. 

Čtvrtou sadu zahájilo lépe rozjeté Karlovarsko. Na straně Budějovic přišlo střídání, kdy vstoupil na hřiště mladý Marek Šotola místo Křesťana. Po chvíli odešel z palubovky Filip Palgut, kterého vystřídal Kupilík a  místo Halaby se objevil na palubovce Tomáš Fila.  Před koncovkou 20:14 pro Karlovarsko přišel posílit servis Varů Kriško. Výborným blokem Kupilíka a poté i Macha se Jihostroj přiblížil na tříbodový rozdíl (22:19).  Skvělým útokem univerzála Filipa Rejlka však Karlovy Vary čtvrtý set zakončili vítězstvím 25:20. Stav se vyrovnal na 2:2 a přišel čas na pátý zkrácený set. 

Pátý set držel na útoku Karlovarsko Marek Zmrhal, jenž uhrával důležité bodovky. Vary vedly 10:5 a Filip Rejlek zapsal bod jedenáctý.  Na hřiště se vrátil Ondra Hudeček a Filip Křesťan připsal sedmý bod na stranu Jihostroje, ale to už bylo příliš pozdě. Tým Jiřího Nováka přehrál v tie-breaku českobudějovický Jihostroj 15:8. 

První semifinále Českého poháru (od 15 hodin):

Kladno - Dukla Liberec  1:3 (25:23, 21:25, 18:25, 29:31)

Druhé semifinále Českého poháru (od 18 hodin): 

Jihostroj Č. Budějovice - ČEZ Karlovarsko 2:3 (25:20, 25:14, 21:25, 20:25, 8:15)


Finále Českého poháru:  

26. 2.     19:15     Dukla Liberec - ČEZ Karlovarsko  (přímým přenosem na ČT sport)


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.