Rozhovor 14. 5. 2018

Kapitán Mach: Až opadly emoce, vzali jsme manželky a děti na společný oběd

ROZHOVOR - V úterý 24. dubna zakončili volejbalisté Jihostroje sezonu čtvrtým místem v extralize. Byla bez úspěchu.

Rozhodující třetí zápas na palubovce mistra z Českých Budějovic vyhrála liberecká Dukla 3:2, pátou sadu po drtivém tlaku na servisu hosté ovládli suverénně 15:5. Jihostroj skončil bez medaile poprvé od roku 2006 a smutně se rozloučil se svou halou, kterou čeká demolice.

Ale 14 dní poté se tým na palubovku Sportovní haly přeci jen vrátil, aby odehrál florbalový turnaj TOP 4, na kterém proti sobě hrají 4 českobudějovické týmy - volejbalisti, florbalisti, hokejisti a fotbalisti. Tým vedl kapitán Radek Mach (33), který v rozhovoru mezi zápasy prozradil, že sezonu zakončili s manželkami a dětmi na společném obědě.

Turnaj TOP 4 je zcela výjimečná akce, kde může fanoušek vidět pohromadě čtyři českobudějovické týmy najednou…
Byl to již několikátý ročník florbalového turnaje, kterého se účastníme pravidelně. Je to přátelské utkání v duchu fair-play, aby děti viděly své sportovní hvězdy na hřišti.

Florbal je často součástí vašeho volejbalového tréninku, je to tak?
Je to náš oblíbený doplňkový sport, ale máme trošičku jiná pravidla.

Jaká pravidla?
Gól neplatí, když nejsou všichni za půlkou hřiště, aby se víc běhalo. Můžeme chytat míček do ruky (úsměv). Je to takový náš florbal - upravený pro náš trénink.

Volejbalisti, fotbalisti, hokejisti a florbalisti - to je TOP 4. Fanoušky je to vnímáno velmi pozitivně, že se každoročně na turnaji potkáváte a fandíte si.
Určitě. Tyto čtyři týmy tvoří sportovní páteř Českých Budějovic. Loni jsme se potkávali i na fotbalovém hřišti, kde byly akce. Myslím si, že takhle dohromady by to mělo fungovat a je určitě dobře, že se každý rok potkáváme.

Jak jste s týmem zakončili volejbalovou sezonu?
My jsme si po posledním balonu sedli společně v naší šatně a tam jsme to všechno probrali. A až z nás spadly emoce, tak jsme vzali manželky a děti a šli si všichni spolu sednout na oběd. Tam už jsme se tak nějak rozloučili a odjeli na desetidenní volno s tím, že se sejdeme právě tady na tomto turnaji TOP 4. Teď už budeme jen okrajově dělat nějaké doplňkové sporty, posilovnu, rehabilitaci a cvičení s naší fyzioterapeutkou. Na konci měsíce už se rozjedeme na dvouměsíční dovolenou.

Máte s týmem v plánu antukové turnaje?
To je ještě daleko. Zatím nevíme termíny ligy. A ani nevíme, kdy bude začínat, takže až poté budeme vše přizpůsobovat. Abychom včas začali přípravu na další sezonu.

Sleduješ aktuální přestupy, nákupy a odchody hráčů?
Zatím jen to, co na mě vyskočí na internetu. Teď příchod nahrávače Haarlema do Karlových Varů. Když jsme loni hráli s Kladnem finále, tak byl právě on strůjcem toho, že se Kladno dostalo tak daleko. Ale slyšel jsem v kuloárech ze zahraničí, že měl nějaké problémy, protože v jednom klubu nedohrál sezonu, pak šel jinam, teď se zase vrací zpátky do české extraligy. Pro Karlovy Vary dobrý úlovek, velká posila hlavně pro Ligu mistrů.

V nové sezoně bude mít český mistr v základní skupině Ligy mistrů místo jisté, nemusí hrát předkolo…
Já jsem moc rád za to, že právě český tým může hrát rovnou základní skupinu Ligy mistrů. Karlovy Vary letos zaslouženě titul vyhrály, takže jim Ligu mistrů moc přeju a hlavně klukům, s kterými jsem hrál a které tam znám.