Ústí bude nebezpečný soupeř, když bude mít dobře přihráno, říká Jirka Kraffer

9.2.2018Blanka Popelková Foto: Jan Škrle

Sobotní večer nabídne kompletní 19. kolo volejbalové extraligy. Nejvyšší soutěži zbývají do konce základní části pouze čtyři kola.

Ústí bude nebezpečný soupeř, když bude mít dobře přihráno, říká Jirka Kraffer

Jihočeský tým doma přivítá Ústí nad Labem. Tým osmého místa tabulky vede ostřílený extraligový kouč Petr Brom, jenž dlouhá léta působil v Jihostroji jako hlavní trenér a posbíral s Jihočeským týmem mnoho medailí. 

Na palubovku Sportovní haly, kde volejbalově vyrostl, se vrátí rodák z Českých Budějovic Martin Tibitanzl, jenž je druhým rokem pilířem základní sestavy houževnatého Ústí, které jako první sebralo Jihočechům v letošním ročníku extraligy set. Na spoluhráče Týbu (přezdívka blokaře Martina Tibitanzla), který nepokazí žádnou srandu, hráči Jihostroje často vzpomínají. 

"Jsme stejný ročník 96 a hráli jsme spolu tady v Českých Budějovicích za kadety a juniory, také v reprezentaci kadetů a juniorů jsme spolu hráli a samozřejmě extraligu předtím, než z Budějovic odešel," vzpomíná smečař Jihostroje Jirka Kraffer.

“V pondělí hrálo Ústí v televizi se Zlínem a hrál moc dobře. Čárkoval jsem mu útoky. Týba je šoumen a určitě se bude chtít předvést. Nikdy nepokazí srandu a moc se na něj těšíme,” říká na adresu bývalého spoluhráče českobudějovický smečař.

“Ústí bude nebezpečný soupeř, když bude mít dobře přihráno, protože jejich nahrávač to dobře rozdává. Bartůněk se nebojí dát v koncovce riskantní nahrávku. Je to správně drzý nahrávač. Když má dobře přihráno, tak pinká hezky. Musíme je zatlačit servisem. Když každý z nich bude mít dobrý den, tak budou nebezpeční," varuje před sobotním soupeřem Jirka Kraffer

"Hraje se o nasazení do play-off a my to nemůžeme a ani nechceme podcenit. Hra Ústí jde nahoru a my nesmíme vypustit jediný míč. Musíme hrát odpovědně, tlačit servisem, využít domácí halu a dostat je od saka,” dodává závěrem k sobotnímu zápasu proti Ústí nad Labem.

  


Rozpis sobotního 19. kola UNIQA extraligy 2017/18:

10. 2.  18:00    Odolena Voda - Praha      Němeček P. ,Kvarda P. 

10. 2.  18:00    Č. Budějovice - Ústí n. L.  Dušek P. ,Marschner R. 

10. 2.  18:00    Zlín - Liberec                    Kubinec J. ,Pecháček L.

10. 2.  18:30    Benátky n. J. - Kladno      Kostka M. ,Dmejchal M. 

10. 2.  17:00    Ostrava- Karlovarsko        Gall J. ,Hudík M.

10. 2.  19:00    Brno - Příbram                   Velinov E. ,Nedbálek A.
Autor: Blanka Popelková

 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Kladno 52
2. Č. Budějovice 52
3. Liberec 50
4. Karlovarsko 49
5. Brno 34
6. Ostrava 27
7. Příbram 26
8. Ústí nad Labem 23
9. Zlín 19
10. Praha 15
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5

Zápasy

21.kolo VK České Budějovice Kladno volejbal.cz so 3.3. - 17:00


22.kolo VK ČEZ Karlovarsko VK České Budějovice so 10.3. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.