Tisková zpráva 19. 3. 2018

Volejbalisté zahájili play off vítězstvím! Série se přesouvá do Ústí nad Labem

Trenér Jihostroje René Dvořák vsadil na základní sestavu s mladým univerzálem Markem Šotolou. Druhá strana, vedená Petrem Bromem, nastoupila v osvědčené sestavě s univerzálem Kramárem, jenž se stal nejvíce bodujícím hráčem základní části UNIQA extraligy.

Utkání zahájil smělým útokem Marek Šotola. Domácí vyborně servírovali a do prvního oddechového času vstupovali za vedení 8:2. Po celou dobu první sady si lídr labulky držel velký náskok ve vedení. Hostům se nedařilo v útoku a stav 20:7 pro Jihostroj napovídal, kdo bude vítězem první sady. První set ukončil smečař Tomáš Fila. Budějovice přehrály Ústí nad Labem s velkým bodovým rozdílem 25:9.

Ve druhém setu se tým Petra Broma rozehrál, ale domácí Jihostroj si držel bodové vedení pevně v rukou a do druhého oddechového času vstupoval za vedení 16:9. Bodoval Šotola i Ondrovič. Za stavu 24:17  vzal ještě René Dvořák oddechový čas, ale vzápětí už Marek Šotola set ukončil (25:17).

Třetí sada byla nejvyrovnanější (11:11). Tým Petra Broma bojoval, ale eso Marka Šotoly posunulo skóre do dvoubodového vedení (13:11). Výborně servíroval Kramár a Ústí opět dorovnalo na 15:15. Vyrovnaný vstup do závěrečné koncovky přerušil oddechový čas Petra Broma.  V závěru se hostům nepovedl servis a úspěšný jihočeský blok Tomáše Fily set ukončil.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl univerzál Marek Šotola, jenž během tří setů nasbíral 17 bodů. Na straně hostujícího Ústí byl nejvíce bodujícím hráčem Filip Kramár (14 bodů).

Vyjádření k zápasu:

René Dvořák (trenér VK Jihostroj): Vstoupili jsme do zápasu jako uragán, dobrým servisem a soustředěně. Ve druhém setu Ústí vystrčilo růžky, ale i to jsme si uhráli v pohodě. Ve třetím setu bylo těžké udržet koncentraci z prvního setu, možná jsme malinko polevili. Ústí dobře podávalo a drželo s námi krok do stavu 19:19.  Ale v domácím prostředí u nich doma to bude určitě daleko těžší.

Radek Mach (kapitán Jihostroje): Začátek play off jsme zvládli. Dařilo se nám na servisu a doufám, že si tento výkon přeneseme i do Ústí nad Labem.

Petr Brom (trenér Ústí nad Labem): Dnes se vůbec neprosazovali smečaři. Měli jsme z Budějovic až příliš velký respekt. Bojovnost na Budějovice nestačí. Jihostroj byl dnes ve všech činnostech lepší. .

Šulava Marek (kapitán Ústí nad Labem): Nepředvedli jsme výkon hodný play off.  První set nemá cenu komentovat, skóre hovoří za vše. Musíme se odpíchnout od vydařených částí zápasu.

VK Jihostroj České Budějovice - SK Ústí nad Labem  3:0 (25:9, 25:17, 25:19)

Stav série: 1:0

Sestava Jihostroje: Palgut, Mach, Michálek, Ondrovič, Fila, Šotola. Libero: Kryštof.
Trenér: René Dvořák

Sestava Ústí: Kramár, Tibitanzl, Bartůněk L., Prajzler, Voth, Bartůněk V., Libero: Kořínek. Střídali: Šulava, Vodvárka
Trenér: Petr Brom

Autor: Blanka Popelková