Volejbalový mistr zahájí extraligu v Příbrami

2.10.2017Blanka Popelková

Nový ročník volejbalové extraligy již odstartoval. První zápasy se odehrály v sobotní podvečer.

Volejbalový mistr zahájí extraligu v Příbrami

Českobudějovický mistr a houževnatá Příbram zatím na svou premiéru netrpělivě vyčkávají. Představí se ve středu od 17:50 a utkání odvysílá přímým přenosem Česká televize.

Jihočeši z poloviny obměnili kádr. Právě z Příbrami přišli nahrávači Palgut a Kupilík. Největší rozruch však způsobil přestup dvoumetrového univerzála Křesťana, který zamířil na českobudějovickou palubovku z Kladna. Tým posílí také třiadvacetiletý polský smečař Halaba a slovenský reprezentant Ondrovič. Novým členem realizačního týmu je asistent trenéra Tomáš Skolka

Také Příbram prošla změnami. Odešel blokař Dmitri Shestakha, který stejně jako smečař Poikila zamířil do Finska. Volejbalisté Příbrami však hrdě hlásí nové posily, z nichž nejvíc vyčnívají blokaři Travis Passier z Austrálie a ústecký Daniel Kohlman. Dále dva Srbové, nahrávač Nikola Živulič a smečař Dimitrij Pantič. Druhým nahrávačem bude Jan Hrdý z Ústí. 

Budějovice vstoupí do sezony s novým kapitánem. Po čtrnácti letech v Jihostroji se jím stal Radek Mach. “ S Příbramí je to klasické derby, které má svůj náboj, protože jsou tam naši bývalí hráči. Tady se nemusí hledat žádná motivace a možná dobře, že je  právě tento duel v televizi," říká nový kapitán.

“Ale pozor! Bude to první zápas ligy. Je pravda, že jsme se na hřišti moc napotkávali, protože jsme se dali kvůli reprezentačním povinnostem dohromady dost pozdě. Navíc proběhlo pár bolístek a nemocí takže i tady máme nějaké absence na hřišti a v tréninku. Je to zápas s naším dlouhodobým rivalem a nezbyde nám nic jiného, než do toho jít naplno, bojovat  a vyhrát"  dodává ke středečnímu zápasu na horké půdě domácí Příbrami zkušený blokař Radek Mach.


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Kladno
2. České Budějovice
3. Liberec
4. Karlovarsko
5. Brno
6. Ostrava
7. Příbram
8. Ústí nad Labem
9. Zlín
10. Praha
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda

Zápasy

21.kolo VK České Budějovice Kladno volejbal.cz so 3.3. - 17:00


22.kolo VK ČEZ Karlovarsko VK České Budějovice so 10.3. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.