5.kolo, pátek 13.10.2017, 19:00, České Budějovice
1:3
-22,-23,21,-20
Staré MěstoStaré Město

VK EGE: Novák, Šotola, Kraffer, Koranda, Kozák, Polák, libero Janda

Sedma Novák, Šotola, Kraffer, Koranda, Kozák, Polák, libero Janda až do stavu 14:18 zaostávala za hosty, po sérii výborných zákroků vedla 20:19, hosté obrátili na 20:22 a tento náskok udrželi.

Ve druhém setu se střídali soupeři ve vedení do stavu 15:15, hosté uhráli důležité míče a vedli 19:16 a tento náskok dokázali udržet.

Ve třetím setu byli hosté lepší do stavu 10:13, EGE se podařil brejk na 16:13 a náskok po boji udrželo.

Čtvrtý set se vyvíjel pro EGE špatně (4:7, 7:15, 8:18), za stavu 14:21 EGE zabojovalo (19:21), ale hosté set uhráli bez větších problémů.

Hráči EGE zaostávali za hosty v bojovnosti a nasazení, zápas měl dobrou úroveň. Střídali Ulč, Pochop, Sova, Lopata, Šulista a Suchan.

S chybami pískali J .Čipera a F. Peller.