Izraelci byli nad síly Jihostroje. Mají nakročeno k postupu

Izraelci byli nad síly Jihostroje. Mají nakročeno k postupu19.1.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Ve třech setech zvládli volejbalisté Tel Avivu zvítězit ve Sportovní hale nad českobudějovickým Jihostrojem. Domácí hráči ve dvou setech dotahovali, ve třetí sadě pak neproměnili pět setbolů. Do Izraele tak poletí s pomyslným nožem na krku. K postupu musí zvítězit „za tři body“ a poté vyválčit i rozhodující zlatý set.2., čtvrtek 19.1.2017, 18:00
České Budějovice České Budějovice
0:3
-23, -23, -26
Tel AvivTel Aviv

České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Fila, Hackworth, Sobotka – libero Kryštof. Střídali Todua, Červinka a Kuliha. Trenér Jan Svoboda.
Tel Aviv: Avigdorov, Cuk, Dadon, Dos Santos, Plotyczer, Aviz – libero Shwartz–Shmoel. Střídal Ben Noun. Trenér Zohar Bar Netzer.
Rozhodčí: Wurtenberger (AUT) – Omari (ALB).
Čas: 90 minut.
Diváci: 850.
Nejvíce bodující hráči: Michálek (12) – Dos Santos (18).

Izraelci byli nad síly Jihostroje. Mají nakročeno k postupu

Komentář

Domácí začali další mezinárodní střetnutí dobře na síti a k prvním dvěma bodům si pomohli dobrou obranou. Tel Aviv však záhy srovnal a díky Avizovi otočil vývoj. Teprve až při podání Michálka se podařilo srovnat na 5:5. Před technickým time-outem ale hosté dvakrát vytloukli červenočerné bloky a Maccabi vedlo 8:6. Jihočeši museli oddechnout o chvíli později znovu, to když se jejich soupeř dostal do čtyřbodového náskoku. Nadále je však trápil tvrdý servis Plotyczera, jenž znovu postrčil Tel Aviv do lepší pozice. Ve druhé povinné pauze vedli Izraelci 16:11. Jihostroj ale zabral a před koncovkou vyvinul maximální úsilí na to, aby ještě zdramatizoval set. Hosty najednou začal trápit příjem a ze slibného náskoku bylo už jen vedení 19:18. V ten okamžik si vzal trenér Bar Netzer druhý time-out. Prim hrál Hackworth, který ničil soupeře přesnými zakončeními. Když se k tomu přidaly neprostupné bloky, bylo za stavu 22:22 zaděláno na pořádnou zápletku. Jenže Michálek poté dvakrát chyboval na příjmu a Maccabi mělo dva setboly. První odvrátil středem Sobotka, u druhého už však Českobudějovičtí úspěšní nebyli. Habr servisem do sítě uzavřel úvodní sadu.

Do druhé části zaznamenal Jihostroj přímo raketový vstup a rychle získal čtyřbodový náskok. Po něm hostující kouč zažádal o první přerušení. Zpomalit nástup domácích ale zatím nedokázal. Jeho svěřenci, které táhl bosenský univerzál Cuk, se probudili až o několik výměn později. Jakmile Dos Santos zakončil přesně středem, byl stav nerozhodný 10:10. A když se vzápětí Jihočeši nedohodli, dostalo se Maccabi do vedení 12:11. Brzo však bylo vedení zpátky na straně Českých Budějovic, když Plotyczer útočil pouze do sítě. Veterán Dos Santos však podáním zajistil lepší pozici při druhém technickém oddechovém čase svému týmu – Tel Aviv vedl 16:15. To už byl na hřišti Todua, jenž nahradil Sobotku. Hostům se před koncovkou podařilo volejbalisty Jihostroje nachytat při servisu. Míč dopadl na základní čáru a izraelský celek si tak vypracoval lehký dvoubodový náskok. Udržel ho až do závěru, ačkoliv se zdálo, že domácí dokáží po Toduou odvráceném prvním setbolu vyrovnat. V ten nejhorší možný moment však přišel kontakt se sítí, který daroval i druhé dějství Maccabi.

Radikální řez udělal kouč Svoboda před třetí sadou. Na postu nahrávače se objevil Červinka, na bloku zůstal Todua a Fila přenechal místo Kulihovi. Úvod opět vyšel lépe českému celku, jenž brzo získal náskok dvou bodů. Blokem ho ještě navýšil Mach, a tak červenočerní hráči vedli během povinného přerušení 8:5. Poté si ale neuhlídali podání soupeře a po vydařeném trojbloku hostů bylo rázem srovnáno 9:9. Jihostroji ale nezbývalo nic jiného, než aby zapnul mašinu na plný výkon. V sázce bylo hodně. Chyba Dos Santose, který při útoku nedokázal dostat míč přes síť, znamenala pro domácí opětovné vedení o tři body. A byl to znovu Mach, jenž svým blokem navýšil náskok. Když se následně netrefil Cuk do hřiště, byl stav 15:10 pro České Budějovice. Při podání Hackwortha se náskok ještě zvýšil, Kuliha nekompromisně vytloukl bloky a přinesl vedení 18:12. Do koncovky se šlo za stavu 20:15 a vše směřovalo k prodloužení duelu. Na servisu se ale objevil Plotyczer a hosté byli už jen o dva body pozadu. Jenže se nevyvarovali dvojáku, takže Jihostroj získal tři setboly. Ty ale prohospodařil a na světě byl nerozhodný stav. Blízko k zisku sady bylo při podání Hackwortha, který soupeře zatlačil, ale Maccabi se povedlo vytlouct bloky a srovnat na 26:26. Hned nato si Cuk vybojoval první setbol a po chybě Michálka jej Tel Aviv okamžitě zužitkoval.

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice)
Jediná činnost, ve které jsme byli lepší, byly bloky. Nebyli jsme úspěšní na servisu, soupeř dobře přihrával, lépe útočil. Dohrávali dobře i vysoké míče. Největší rozdíl byl však v řešení čapnutých míčů.

Zohar Bar Netzer (trenér Maccabi Tel Aviv)
Jsem trochu překvapený. Očekával jsem vítězství, když je soupeř oslaben, ale ne 3:0 na sety. Jsem hrdý na své hráče, kteří odehráli skvělé utkání. Dodrželi přesně to, co jsme si řekli, takže můžu být šťastný.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5

Zápasy

o 3.místo VK České Budějovice VK Dukla Liberec út 24.4. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.