Jihostroj se vrací s prázdnou. S Karlovarskem nezískal ani set

Jihostroj se vrací s prázdnou. S Karlovarskem nezískal ani set3.12.2016 | Aleš Skok | Foto Jan Luxík
Venku se stále nedaří podle představ. Jihostroji tentokrát vůbec nevyšlo utkání s Karlovarskem. První set byl sice vyrovnaný a po většinu části měli hosté navrch, jenže zpackaná koncovka je o sadu připravila. Pak už bylo na palubovce víceméně pouze jedno mužstvo. České Budějovice tak prohrály s Karlovarskem 0:3.9.kolo, sobota 3.12.2016, 18:00
Karlovarsko Karlovarsko
3:0
23, 19, 16
České BudějoviceČeské Budějovice

Karlovarsko: Zmrhal, Treial, Končal, Hudeček, Široký, Kriško - libero Pfeffer. Střídali Sukuba, Mochalski, Málek.
České Budějovice: Habr, Fila, Mach, Gevert, Michálek, Todua - libero Kryštof. Střídali Červinka, Sobotka, Kuliha, Kraffer.
Rozhodčí: Renčín – Krtička.
Čas: 79 minut.
Nejvíce bodující hráči: Kriško (17) – Gevert (16).

Jihostroj se vrací s prázdnou. S Karlovarskem nezískal ani set

Komentář

Úvod utkání mezi domácím Karlovarskem a hostujícím Jihostrojem byl velice vyrovnaný. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale žádný se nedostal do výraznějšího trháku. Ten si pomalými krůčky nakonec vypracovaly České Budějovice. Při druhém technickém oddechovém času dokonce vedly 16:13 a vypadalo to, že první set získají na svoji stranu. Jenže domácí celek se nevzdával a náskok začal umazávat. Nakonec i vyrovnal a bylo jasné, že první set skončí nejtěsnějším možným rozdílem. Radovalo se nakonec Karlovarsko, které díky zlepšenému výkonu ve druhé části prvního setu zvítězilo 25:23.

V sadě číslo dva byl začátek opět vyrovnaný. Jenže domácí mančaft se postupem času zlepšoval a nedával Jihočechům příliš prostoru. Těm navíc nevycházelo téměř nic. V útoku byla spousta chyb, naopak Karlovarsko zakončilo bodem téměř každý svůj útok. Náskok domácích tak rostl. Jihostroj na to nedokázal zareagovat a na palubovce svého soupeře ztrácel více a více. Karlovarsko si nakonec dokráčelo pro vítězství o šest bodů 25:19.

Domácí, kteří byli viditelně nabuzeni ze zisku dvou předchozích setů, začali třetí naprosto perfektně. Jihostroj zaostával téměř ve všem a z prvních osmi výměn jich šest prohrál. Trenér Jan Svoboda si tak vyžádal oddechový čas, jenže i další dva body putovaly na stranu Karlovarska. To tak v první povinné pauze vedlo už o šest bodů! Karlovarsko hrálo v naprosté pohodě a výsledek kontrolovalo. Českobudějovičtí se ani na okamžik svému soupeři nepřiblížili. Do koncovky si domácí přenesli sedmibodový náskok a nakonec třetí sadu brali v poměru 25:16.

Další zápas čeká na Jihostroj v pondělí 12. prosince, kdy ve Sportovní hale přivítají od 18 hodin Zlín.


 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.