Jihostroj zvládl premiérové utkání v nové sezoně. Z Prahy veze plný počet bodů

Jihostroj zvládl premiérové utkání v nové sezoně. Z Prahy veze plný počet bodů15.10.2016 | Aleš Skok | Foto Dominik Svoboda
Takový vstup do soutěže si představovali. Jihostroj sice první sadu v bitvě s ČZU ztratil a zápas tak musel otáčet. To se nakonec povedlo. Následující tři sedy zvládly České Budějovice s naprostým přehledem a na jih Čech vezou tři body za vítězství 3:1.1.kolo, sobota 15.10.2016, 18:00
Praha Praha
1:3
20, -16, -15, -16
České BudějoviceČeské Budějovice

České Budějovice: Sobotka, Mach, Michálek, Gevert, Habr, Fila – libero Kryštof. Střídal Kraffer. Trenér Svoboda.

Jihostroj zvládl premiérové utkání v nové sezoně. Z Prahy veze plný počet bodů

Komentář

První míč nové sezony putoval na stranu Jihočechů, kteří úspěšně zaútočili. Jinak ale v úvodu tahali za kratší konec a do prvního technického oddechového času šli se ztrátou tří bodů. Jenže na stranu domácího ČZU se připsaly i další dva body a trenér Jihostroje Jan Svoboda tak sáhl i ke klasickému time outu. A nedařilo se ani nadále. Útoky Michálka, Fily nebo Geverta nebyly úspěšné a náskok Pražanů tak stále rostl. Chvilku dokonce domácí vedli už o deset bodů. Vypadalo to tak na klidnou koncovku, která také vzápětí přišla. Ačkoliv po příchodu Kraffera na palubovku se výkon hostů zlepšil, tak nakonec první set Jihočeši ztratili 20:25.

Druhou sadu začali Českobudějovičtí daleko lépe. Dostali se do rychlého vedení o tři body, které si udrželi i do první povinné přestávky. Jenže domácí ČZU hrálo trpělivě a dokázalo snížit na rozdíl pouze jednoho bodu. Ve zlepšeném výkonu pokračovali hosté i dále. Především útoky středem v podání Vladimíra Sobotky byly nebezpečné a bodové. Na řadu tak přišla klidná koncovka i v setu číslo dvě. Jihostroj si v ní vybojoval dokonce jedenácti bodové vedení, které nakonec dotáhl do vítězného konce v poměru 25:16.

Nástup do třetího setu vyšel hostujícím volejbalistům na výbornou. Z prvních pěti výměn uhráli pět a vedli tak 5:0. Jenže Pražané opět stahovali, až se dotáhli na rozdíl dvou bodů. Jenže Jihostroj opět zapnul na vyšší rychlostní stupeň a dokázal svému soupeři odskočit. Při druhém technickém oddechovém čase to bylo dokonce o šest bodů. Náskok se zvyšoval každou další výměnou, až si nakonec hosté dokráčeli pro druhý set, ve kterém zvítězili 25:13.

Čtvrtá sada měla podobný průběh jako dva sety předchozí. Tým z jihočeské metropole měl raketový nástup a během pár minut se dostal do osmibodového vedení 10:2. I nadále Jihostroj kontroloval průběh čtvrté sady a tím i celého zápasu. Své vedení průběžně navyšoval a ČZU nemohlo najít na skvěle hrající hosty žádnou zbraň. Při druhém technickém time outu vedly České Budějovice 16:8. Hostující celek si pohlídal i zbytek duelu a po závěrečné smeči Radka Macha zvítězil Jihostroj 25:16 a celkově 3:1 na sety. Hned v prvním utkání si tak připsaly České Budějovice první vítězství.

Další zápas čeká Jihostroj v pondělí 24. října. Ve Sportovní hale začne utkání s Příbramí ve 20 hodin.

 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5

Zápasy

o 3.místo VK České Budějovice VK Dukla Liberec út 24.4. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.