Kvalitní volejbal předvedlo EGE s Brnem. Bohužel však nakonec podlehlo

Kvalitní volejbal předvedlo EGE s Brnem. Bohužel však nakonec podlehlo17.10.2016 | Bohuslav Cháb | Foto: Vojtěch Dušek
Sedma Novák, Šotola, Lopata, Humler, Kozák, Polák, libero Suchan prohrávala do stavu 13:16, šla do vedení 19:17, hosté znovu vedli 20:23, EGE bodovalo 23:22, Tesla ještě srovnala, ale závěr patřil EGE.

5.kolo, pátek 14.10.2016, 19:00
VK EGE VK EGE
2:3
23,15,-20,-23,-12
Brno BBrno B

Ve druhém setu od začátku bylo suverénní EGE.

Ve třetím setu od stavu 7:7 stále vedli hosté a nedali domácím šanci. Střídal Koranda Nováka a Ulč Šotolu (11:13,17:21).

Čtvrtý set vedli domácí do stavu 16:12, kdy po jejich chybách hosté stav srovnali, do 23:22 vedli vždy o bod domácí, ale v závěru excelovali hosté. Střídal Koranda Humlera (7:7).

Rozhodující set začali lépe hosté (1:3) a tento náskok do konce udrželi. Střídal Sova zraněmého Poláka (2:5).

Zápas přinesl velmi dobrý volejbal s dlouhými výměnami, v závěru mladíkům EGE docházely síly. Hosté EGE přehrávali účinnějším servisem a bojovností.