První domácí zápas zvládl Jihostroj na výbornou. Příbram smetl ve třech setech

První domácí zápas zvládl Jihostroj na výbornou. Příbram smetl ve třech setech24.10.2016 | Aleš Skok | Foto Jan Luxík
Úvodní domácí zápas, který byl i televizní, zvládli českobudějovičtí volejbalisté s naprostým přehledem. Od úvodního míče byli lepší ve všech herních činnostech a Příbram zaostávala. První dva sety byly jednoznačné. Třetí sada byla nejvyrovnanější, ale díky skvělému výkonu Sebastiana Geverta uhráli Jihočeši i tento set a po vítězství 3:0 se radují ze tří bodů.2.kolo, pondělí 24.10.2016, 20:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
16, 21, 20
Euro Sitex PříbramEuro Sitex Příbram

České Budějovice: R. Mach, Gevert, Kraffer, Sobotka, Habr, Michálek – libero Kryštof. Trenér Jan Svoboda.
Euro Sitex Příbram: Böhm, M. Mach, Renovica, Poikela, Šestak, Palgut – libero Juračka. Střídali Kupilík, Mikulenka, Rychecký a Kuchař. Trenér Martin Kop.
Rozhodčí: Hudík – Dušek.
Čas: 79 minut.
Nejvíce bodující hráči: Gevert (17) – Böhm (13).
Diváci: 763

První domácí zápas zvládl Jihostroj na výbornou. Příbram smetl ve třech setech

Komentář

Utkání začali na servisu hostující hráči z Příbrami, ale Jihostroj dokázal odztrátovat a uhrál první bod v zápase. Do stavu 3:3 se body přelévaly ze strany na stranu, ale poté začali domácí volejbalisté úřadovat. Uhráli pět bodů v řadě a při prvním technickém oddechovém času tak vedli 8:3. Velkou měrou se o to postaral skvělým servisem kapitán Filip Habr. Hned poté sice Příbram uťala bodovou šňůru domácích, ale Českobudějovičtí získali vzápětí další dva body. Trenér Středočechů si tak vybral první klasický time-out. Hosté zkoušeli všemožné způsoby, aby náskok Českých Budějovic dotáhli, ale ani střídání a oddechové časy jim nepomohly. Skvěle hrál celý jihočeský celek. Dařilo se mu téměř vše, na co sáhl. Do koncovky tak šel Jihsotroj s osmibodovým náskokem. V prvním setu tak zvítězil 25:16.

Druhá sada začala podobně jako ta předchozí. Zpočátku vyrovnaný stav narušila bodová série domácích, kteří tentokrát odskočili o tři body. Toto vedení opět Jihostroj průběžně navyšoval. Za stavu 13:9 přišla jedna z nejhezčích výměn utkání. Po špatném přijmu budějovických volejbalistů mířil balon na jedno z podavačů, k němu doběhl Filip Habr a fotbalovým způsobem ho vrátil do hřiště. Bod ale nakonec putoval na stranu Příbrami. Přesto při druhé povinné pauze vedli Jihočeši už o šest bodů. Když přidal Petr Michálek přímý bod z podání, vedly České Budějovice už 20:13. Jenže Příbramští zbraně nesložili a třemi body v řadě snížili. Domácí trenér Jan Svoboda si tak vyžádal oddechový čas. Ten jeho svěřencům nepomohl a po technické chybě Geverta byli hosté ještě blíže. Poté ale tentýž hráč vyslal svou levou rukou další dělovku a přidal jednadvacátý bod. Nakonec Jihostroj získal druhý set v poměru 25:21, když set ukončil Chilan Gevert.

Vstup do setu číslo tři domácím příliš nevyšel a po prvních třech bodech prohrávali 0:3. To však dokázali budějovičtí borci vzápětí zlikvidovat a začínalo se v podstatě od nuly. Třetí set byl jasně nejvyrovnanějším v celém průběhu zápasu a rozdíly byly maximálně dvoubodové s tím, že byly hned smazány. Při druhém technickém oddechovém času byl tak náskok Jihostroje nejmenší možný, tedy 16:15. Za vyrovnaného stavu se šlo i do koncovky třetí sady, ve které ale domácí volejbalisté odskočili. Při mečbolu poté hosté špatně střídali, dostali červenou kartu a utkání tak bylo ukončeno.

Fotogalerie

           

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):
Příbram ukázala, že v sezoně nebude lehký soupeř. Utkání sice bylo chudé na bloky, ale zase bylo více ubráněných míčů v poli. Výborně jsme dva sety ztrátovali. Výborně hrál příbramský Böhm, který se prosazoval. Nakonec ale rozhodl potenciál v útoku. V každém setu jsme udělali méně chyb a pomohli si dobrými servisy. Servis rozhodl i třetí set.

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram):
První set Budějovice hrály excelentně. Výborně ztrátovaly, měly přihráno. Hned na začátku si vypracovaly náskok 8:3 a hrálo se jim lépe. Ve druhém setu jsme se sice tolik nezlepšili, přesto to bylo vyrovnanější. Nebyli jsme schopni se domluvit na nahrávku a takový tým jako Budějovice, tak ten to trestá. Třetí set byl také vyrovnaný, ale v koncovce jsme věděli, že Gevert alespoň jeden servis trefí. Udělali jsme velké množství individuálních chyb. Měli jsme i světlé části zápasu, ale ne moc dlouho. Budějovice vyhrály zaslouženě.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.