Renovica zničil Jihostroj devatenácti body. Čtvrtfinálová série je vyrovnaná

Renovica zničil Jihostroj devatenácti body. Čtvrtfinálová série je vyrovnaná16.3.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Velká spokojenost zavládla po druhém čtvrtfinálovém utkání na straně Příbrami. Tým Martina Kopa navázal na slušný výkon z prvního duelu a po třech setech srovnal stav série na 1:1. Velký podíl na vítězství měl černohorský univerzál Nikola Renovica, který pomohl Středočechům devatenácti body.2. čtvrtfinále, čtvrtek 16.3.2017, 18:00
České Budějovice České Budějovice
0:3
-16, -21, -20
Euro Sitex PříbramEuro Sitex Příbram

České Budějovice: Kuliha, Sobotka, Habr, Michálek, R. Mach, Šotola – libero Kryštof. Střídali Červinka, Kraffer, Todua, Hackworth a Humler. Trenér René Dvořák.
Euro Sitex Příbram: Böhm, Šestak, Renovica, Poikela, Mikulenka, Palgut – libero Juračka. Střídal M. Mach. Trenér Martin Kop.
Rozhodčí: Činátl – Dmejchal.
Nejvíce bodující hráči: Michálek (10) – Renovica (19).
Diváci: 974.
Čas utkání: 77 minut.
Stav série: 1:1.

Renovica zničil Jihostroj devatenácti body. Čtvrtfinálová série je vyrovnaná

Komentář

Před prvním technickým time-outem se ve vedení týmy několikrát proměnily. Do utkání vstoupili lépe domácí, poté je ale zčásti opustil příjem a Přibram měla dvoubodový náskok. Přišla o něj po vyrovnání Kulihy a úspěšném plachtícím podání Macha, nakonec však při pauze držela stav 8:7. Následovala chyba Habra na síti, což přineslo hostům vedení 11:9 a oddechový čas pro Jihostroj. I po něm ale přišly nepřesnosti a náskok Příbrami rostl. Přišla tak reakce: Červinka nahradil na nahrávce Habra. Jenže středočeský vlak nadále ujížděl, proto kouč Dvořák střídal i na smečařském postu, kde při nepříznivém skóre 14:20 vyměnil Kraffera za Michálka. Pryč bylo i kouzlo kadetského reprezentanta Šotoly a na taraflex tak musel Hackworth. To už se ale domácím nedařilo nic a po dvou blocích Příbrami se hosté znovu ujali vedení v zápase.

Ve druhé části dostal na bloku příležitost Todua a i on přispěl během prvních výměn k těsnému vedení. Kdyby se dala změřit rychlost jeho úderů středem, určitě by se na radaru objevilo trojciferné číslo. Při technickém time-outu tak Jihostroj vedl 8:7. Hned po něm přidal dva body z přímého podání Habr a domácí mohli mít úsměv na tváři. Následující výměna navíc patřila k těm nejhezčím v duelu, na třetí pokus ji ukončil Šotola a znovu se naladil na vítěznou vlnu. Jihočeši vedli 12:8. Nastalo ale uspokojení, tři body v řadě a těsný kontakt Příbrami byl zpátky. Vyrovnání na sebe dlouho nenechalo čekat. Hosté dokonce otočili na 15:14 ve svůj prospěch, když Kuliha nepřekonal bloky Palguta. Proto trenér Dvořák znovu poslal na hřiště Červinku s Hackworthem. Jenže Renovica přidal šestnáctý bod Středočechů a bylo zle. Nepřesnosti u domácích znovu přibývali a po špatné nahrávce Červinky směrem k hlavnímu kůlu vedla Příbram 18:15. Do hry se znovu vrátili Habr se Šotolou, ale ani kapitán neprobudil svůj tým k lepšímu výkonu. Naopak ztroskotal na Poikelovi, což znamenalo skóre 20:16 pro soupeře. Snaha trenérů změnit něco ve hře Jihostroje byla velká. Na taraflex se v koncovce podíval za Kulihu i Humler, ale celek Martina Kopa si náskok držel. První možnost ukončit set měl Mikulenka, ale servisem ji zkazil. Na svá bedra to tak vzal kapitán Böhm a nemýlil se.

Přetahovanou na začátku třetí sady rozsekl až Mach, kterému před technickým time-outem nevyšel útok středem a Přibram měla na kontě vedení 8:6. Hned po návratu na hřiště hosté bodovali znovu a Kulihu vystřídal Kraffer. O chvíli později se nad sítí zjevil Poikela a ukázkovým jednoblokem navýšil rozdíl mezi oběma celky. Byl čtyřbodový a znamenal návrat Hackwortha, posléze i Sobotky na hřiště. Střetnutí už bylo jenom o Středočeších. Při technickém oddechovém čase vedli po útoku Michálka do zázemí 16:11 a směřovali ke srovnání čtvrtfinálové série. Jihostroj ale hosty třemi body v řadě zchladil a naznačil, že konec ještě nehodlá připustit. Chvíli to sice trvalo, ale domácí se dostali do těsného kontaktu. Poikelu ze začátku setu napodobil Sobotka a stav byl jen mírně nepříznivý, konkrétně 19:20. Další dvě chyby ale znamenaly vedení 22:19 pro Příbram a velkou naději na její vítězství. Útok Poikely a blok Palguta vše umocnily a znamenaly pět mečbolů pro tým. První sice Habr odvrátil, to ale bylo ze strany Českých Budějovic všechno. Čtvrtfinálová série je tak srovnaná.

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): Příbram hrála výborně, udělala pouze šest nevynucených chyb za zápas. Tlačila nás servisem, my jsme nebyli schopni dobře si přihrát tak, abychom útočili do otevřené obrany ze zóny čtyři. Potýkáme se s tím od začátku sezony, teď to na nás sedlo všechno dohromady. Věděli jsme, že Renovica útočí nejvíce, dostává hodně balonů, ale neubránili jsme ho. Série pokračuje, nic nevzdáváme. Každý zápas je jiný.

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): Nemám svému týmu co vytknout. Od začátku do konce hrál koncentrovaně, hráči se nedopouštěli chyb, a když Jihostroj uhrál body, tak svou kvalitou. Dodržovali jsme, co jsme si řekli. Hlavně jsme ale neudělali chyby v koncovce jako v prvním utkání. Domácí jsme drželi pod tlakem servisem. Pro nás je to super vítězství, jsme spokojeni.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.