Sebastian Gevert dotáhl Jihostroj jednadvaceti body k vítězství nad ČZU Praha

Sebastian Gevert dotáhl Jihostroj jednadvaceti body k vítězství nad ČZU Praha17.12.2016 | Lukáš Dvořák
Skvělý výkon chilského univerzála Sebastiana Geverta byl dominantním rozdílem mezi volejbalisty Českých Budějovic a ČZU Praha. Jednadvaceti body velkou měrou přispěl k dalšímu jasnému třísetovému vítězství v české nejvyšší soutěži. Extraligová rozlučka s rokem 2016 tak skončila podle představ trenéra Jana Svobody.12.kolo, sobota 17.12.2016, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
25:17, 27:25, 25:15
PrahaPraha

České Budějovice: Sobotka, Gevert, Michálek, Mach, Habr, Fila – libero Kryštof. Střídali Todua a Hackworth. Trenér Jan Svoboda.
Praha: Sobek, Šulc, Krajčovič, Kuboš, Kop, Hudák – libero Pondělíček. Střídali Lohr, Patočka, Welsh a Pavelka. Trenér Miroslav Malán.
Čas: 69 minut.
Nejvíce bodující hráči: Gevert (21) – Lohr (8).
Diváci: 548.
Rozhodčí: Nedbálek – Rychlík.

Sebastian Gevert dotáhl Jihostroj jednadvaceti body k vítězství nad ČZU Praha

Komentář

Domácí volejbalisté si úvod utkání přivlastnili pro sebe a po rychlém útoku středem Macha, pipu Michálka a dalším rychlém zakončení Habra vedli 4:1. Náskok o chvíli později navýšil ze servisu Mach, který cílil těsně za síť a dvěma esy překvapil Pražany. Za technického time-outu byl stav 8:2. Jihostroj neměl problémy ani po návratu a hostující kouč Malán si za nepříznivého skóre 3:10 poprvé vyžádal oddech pro své hochy. Červenočerné zdobila skvělá obrana, a to jak na síti, tak především v poli. Sobotkův přesný útok středem znamenal vedení už 13:5. Špatná komunikace mezi Michálkem a Habrem však o chvíli později přinesla už osmý bod pro volejbalisty z hlavního města. Rozdíl byl najednou jen pětibodový. Navýšit se ho znovu povedlo před povinnou pauzou, do které se šlo za stavu 16:10. Snad to vypadalo jako cílený útok, ale další servis Kuboše mířil hodně do zámezí, kde se zrovna v ten okamžik nacházel Gevert. Stačil se mu ale vyhnout a skóre bylo 18:11. Jakmile se o chvíli později vytrčil vysoko nad síť Sobotka a zastavil útok soupeře, vedl Jihostroj už 20:12. ČZU sice ještě v závěru korigovalo výsledek první sady, to když například na síti uspěl Krajčovič, ale chyby hostů na podání rychle ukončily první sadu.

Start do druhého dějství zvládly oba celky velmi dobře, a tak se Jihočechům podařilo získat jen drobný náskok. Jenže přišla dlouhá výměna za stavu 7:6 pro domácí, Šulc vytloukl dvojblok Českých Budějovic a rázem bylo srovnáno. Přetahovaná o každou výměnu pokračovala a týmy nedávaly svou kůži zadarmo. Až technickým zakončením se Gevertovi povedlo postrčit Jihostroj znovu trochu dopředu, konkrétně na stav 12:10. Když se o chvíli později znovu osvědčila spolupráce Habra s Gevertem, bral při vedení domácích 14:11 kouč Malán první time-out ve druhé části. Tvrdý servis Habra po návratu na palubovku pomohl k dalšímu nárůstu rozdílu. Hostě s ním měli v poli problémy a prohrávali 11:16. Pražané se probudili, zpevnili obranu na síti a ihned získali tři body v řadě. Na to vůbec poprvé reagoval time-outem i Jan Svoboda. Nejprve se zdálo, že Jihočeši si nenechají náskok více uzmout, ale Kop před koncovkou snadno zakončil a snížil na 18:19. A právě Kop byl tím, kdo dokonce vyrovnal. Vytloukl blok Macha a stav byl 20:20. Dramatický závěr ovlivnily chyby při podání z obou stran. Nakonec ale dějství putovalo do vlastnictví Českých Budějovic. Nejprve přesně zaútočil Michálek a proměnit setbol se podařilo po dvojáku hostů.

Rozjezd třetí části se velmi podobal té první. Jihočeši si rychle vytvořili vedení 5:1 a donutili svého protivníka k poradě. Volejbalisty z hlavního města nepříznivý vývoj nezlomil a poctivou hrou se znovu dotáhli na Jihostroj. Bylo srovnáno 6:6. Do správných kolejí pomohl vrátit červenočerné hráče Todua, který byl v sestavě už od druhého setu, kdy střídal Sobotku. Útoky soupeře nacházely jeho blok. Značnou měrou přispěl k pětibodovému náskoku, který hned po technickém oddechovém čase navýšil Gevert. Od té doby byl na hřišti pouze jeden výběr. Proto si před koncovkou mohl jít odpočinout nejlepší hráč střetnutí Sebastian Gevert, jehož za stavu 20:12 nahradil Hackworth. Ten se také v závěru prosadil a vybojoval při skóre 24:14 první mečbol pro Jihostroj, který při druhém pokusu také využil.

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice)
Zápas byl de facto byl v určitých fázích vyrovnaný, protože Praha hrála dobře na ztrátu. Přece jenom jsme lépe bránili a navíc jsme byli relativně úspěšní na dohrávání ubráněných míčů.

Miroslav Malán (trenér Volley Team ČZU Praha)
Myslím, že kvalita byla na straně domácích. Pokud jsme s nimi chtěli hrát, museli jsme si přihrát. Soupeř měl i nepříjemný servis. Šanci jsme měli trochu ve druhém setu, ale koncovku jsme si prohráli vlastními chybami. Utkání rozhodlo podání a podle čísel i útok.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5

Zápasy

o 3.místo VK České Budějovice VK Dukla Liberec út 24.4. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.