Sebevědomý výkon v šestém semifinále přinesl Jihostroji postup do finále

Sebevědomý výkon v šestém semifinále přinesl Jihostroji postup do finále9.4.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Volejbalisté Českých Budějovic jsou ve finále UNIQA volejbalové extraligy! V šestém semifinálovém utkání nepřipustili proti Karlovarsku žádné drama a po třech setech zaslouženě postoupili do boje o zlaté medaile. Soupeřem jim bude vítěz základní části – Kladno.6. semifinále, neděle 9.4.2017, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
24, 18, 18
KarlovarskoKarlovarsko

České Budějovice: Sobotka, Habr, Michálek, Mach, Gevert, Kraffer – libero Kryštof. Střídal Kuliha. Trenér René Dvořák.
Karlovarsko: Široký, Hudeček, Zmrhal, Treial, Končal, Málek – libero Pfeffer. Střídali Štefko, Netrval, Kriško a Sukuba. Trenér Jiří Novák.
Rozhodčí: Hudík – Činátl.
Nejvíce bodující hráči: Michálek (19) – Treial (11).
Diváci: 1857.
Čas utkání: 83 minut.
Konečný stav série: 4:2.

Sebevědomý výkon v šestém semifinále přinesl Jihostroji postup do finále

Komentář

Šestý semifinálový duel začal přehlídkou dělových servisů na obou stranách. Oba týmy tak byly na příjmu pod tlakem. Ani jeden výběr si nedokázal vytvořit větší náskok a diváci ve Sportovní hale viděli napínavou přetahovanou. Hosté hledali na příjmu Kraffera, jako nejmladšího člena základní sestavy Jihostroje, ale českobudějovický smečař měl pevné nervy a nenechal se rozhodit. Důležitým článkem domácích byl také navrátilec Gevert, který ničil Karlovarsko na hlavním kůlu. První náskok si dokázali vypracovat Jihočeši při podání Sobotky před technickým time-outem. Michálek po špatném příjmu soupeře zvyšoval na 16:14. Dvoubodový náskok vydržel až do koncovky. Na jejím začátku zatlačil do defenzivy hosty Gevert a následný Sobotkův blok znamenal stav 21:18. Západočeši se ale na České Budějovice ještě zvládli dotáhnout a po útoku Michálka do autu si při těsném skóre 23:22 vzal kouč Dvořák oddechový čas. Po něm navíc Hudeček našel Kraffera a Karlovarsko po špatném příjmu domácích srovnalo. Přišel další time-out, který už odchovance Jihostroje rozhodil. Využít se po dobrém podání Michálka a chybném útoku hostů podařilo setbol číslo dva.

Zatímco začátek úvodního dějství se nesl v duchu vydařených servisů, ve druhé části už to tak slavné nebylo. Naopak ale na taraflexu dominoval Gevert, který velkou měrou přinesl Jihostroji vedení 6:3. Karlovarsko v tu dobu nedokázalo čelit rozjetému soupeři a při technické pauze bylo ještě o dva body více pozadu. Návrat chilského univerzála do sestavy zvedl hru Českých Budějovic ještě o jeden výkonnostní stupeň. Hostům se nedařilo dostat do kontaktu, naopak Jihočeši prožívali zisk každé výměny velmi emotivně. Náskok vzrostl před dalším povinným time-outem, kdy na síti vystavili stopku Gevert se Sobotkou. Druhý celek základní části snížil před koncovkou při podání Hudečka. Donutil tak domácí vystřídat na pozici smečaře, za Kraffera šel do hry Kuliha. Na druhé straně šli zase do hry Netrval se Štefkem. První jmenovaný dokázal nachytat na příjmu Kulihu a snížit přímým bodem z podání na 18:19. Zpět se tak vrátil Kraffer. A s ním na hřišti bodovali Mach, Michálek a dvěma esy Habr, čímž upravili vedení na 23:18. Bloky Macha a následně i Michálka už byly lahůdkou na konci druhé sady.

Pro třetí část nasadil trenér Jiří Novák od začátku do hry Michala Kriška a Západočeši s ním v sestavě začali dobře. Vedení 2:0 ale ztratili při servisu Habra, který je dostal pod obrovský tlak. Čtyři body v řadě znamenaly stav 4:2. Když Kraffer navýšil na 6:3, nahradil Sukuba v sestavě hostů Širokého. Karlovarsku se podařilo vyrovnat před technickým time-outem, kdy si Zmrhal počkal na útok Geverta. Českobudějovický univerzál ale po pauze vše odčinil esem a skóre bylo 9:7. O chvíli později ho napodobil Kraffer, který přesně umístil balon do rohu hřiště a zvýšil na 11:8. Ještě blíže k vysněnému finále přiblížil svůj tým Michálek přesnou diagonálou, která znamenala vedení 14:10. Na rozdíl dvou bodů však stáhl po technickém oddechovém čase při podání hostů Kriško. Jihostroji se ale díky skvělé obraně na síti znovu podařilo odskočit. Stav před koncovkou byl 20:16. A Sobotka se neustále držel na podání. Jeho projektily dopomohly k vedení 22:16. Hned poté ale hosté o dva body snížili. Z jejich strany ale už k ničemu jinému nedošlo a při podání Habra si tak téměř vyprodaná Sportovní hala mohla vychutnat postup Českých Budějovic do finále extraligy.

Ohlasy trenérů

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): Jeden a půl setu to byl kvalitou nejlepší zápas série. Mužstva perfektně ztrátovala, Vary dobře přihrávaly, ale my jsme to ustáli a trpělivě jsme se přes ně servisem a jejich zkaženými míči dostali. Těch ale nebylo moc. Pak jsme samozřejmě získali křídla, podání bylo ještě lepší a soupeře jsme pod sebe dostali. Hraje se pak lépe, když máme náskok několika bodů. Jsem rád, že jsme k tomu přistoupili agresivně, trpělivě a dobře na servisu. Musím pochválit všechny hráče, ale vyzdvihl bych Michálka, který zahrál tak, jak bych si představoval.

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): Zápas trochu ovlivnil první set, který jsme prohráli na zkažený servis a míč do autu. Koncovka jasně dokumentuje, v jaké situaci a rozpoložení se tým nacházel. Vadí mi, že stáhneme na 18:20 a pak pěti body v řadě prohrajeme set. Nebyli jsme dostatečně trpěliví. Jestliže jsme v Českých Budějovicích ani jednou nevyhráli, tak postoupil Jihostroj zaslouženě. Zvítězila jeho fyzická vyspělost. My se musíme připravit na zápasy o třetí místo.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.