Semifinále nekončí. Karlovarsko se v neděli vrátí na jih Čech

Semifinále nekončí. Karlovarsko se v neděli vrátí na jih Čech6.4.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Po prvním setu vypadalo vše nadějně, pak ale volejbalisté Karlovarska využili domácího prostředí a otočili páté semifinálové střetnutí proti Českým Budějovicím. Zvítězili ve čtyřech setech, což znamená, že se boj o finále vrací na jih Čech. Šestý duel se odehraje v neděli.5. semifinále, čtvrtek 6.4.2017, 18:00
Karlovarsko Karlovarsko
3:1
-22, 16, 16, 22
České BudějoviceČeské Budějovice

Karlovarsko: Končal, Hudeček, Treial, Široký, Málek, Zmrhal – libero Pfeffer. Střídali Štefko, Sukuba a Netrval. Trenér Jiří Novák.
České Budějovice: Mach, Šotola, Michálek, Habr, Sobotka, Kuliha – libero Kryštof. Střídali Gevert, Kraffer, Červinka a Todua. Trenér René Dvořák.
Rozhodčí: Renčín – Rychlík.
Nejvíce bodující hráči: Zmrhal (21) – Michálek (16).
Diváci: 1000.
Čas utkání: 105 minut.
Stav série: 2:3.

Semifinále nekončí. Karlovarsko se v neděli vrátí na jih Čech

Komentář

Hostující celek začal páté semifinále výborně. Jihostroji vycházela obrana v poli i na síti a  hru určoval výkon Michálka. Jeho dva útoky z hlavního kůlu přinesly vedení 6:3. Před technickým time-outem navíc českobudějovický smečař využil toho, že Hudeček neměl dobře nahráno a zvýšil na 8:3. Karlovarsko korigovalo stav na 7:10 esem Málka, jenž mířil přesně do rohu a hosté dráhu letu neodhadli. Obrana Jihočechů byla nadále znamenitá a především díky ní České Budějovice bezpečně držely náskok. Když navíc Habr vyhrál přetlačovanou na síti, skóre bylo 14:9. Vzápětí ale dokázali Hudeček se Zmrhalem snížit rozdíl na dva body. Hostům nepomohl ani vyžádaný oddechový čas, Západočeši byli najednou v těsném kontaktu. Po technické pauze se ale na stranu Jihostroje vrátilo výraznější vedení. Mach zablokoval Zmrhala a navýšil stav na 17:14. Před koncovkou navíc karlovarské bloky vytloukl Kuliha a zajistil vedení 20:16. Domácí v závěru mocně finišovali a po esu Treiala snížili na 22:23, ale Michálek následně zajistil setbol a sám si ho v další výměně i proměnil.

Karlovarsko vletělo do druhého dějství jako uragán a nad svým soupeřem vedlo už 7:3. Jenže do hry se zapojil Gevert a s ním došlo ke korekci nepříznivého stavu na 6:7. Technický time-out však přišel domácím vhod. Po něm se o slovo přihlásil Hudeček, který zvýšil na 10:6. Hostům se nedařilo napodobit výkon z první sady, do sestavy se tak místo Kulihy dostal Kraffer a následně Todua nahradil Sobotku. Jihostroj však trápil Zmrhal. Nejprve na hlavním kůlu zvýšil na 15:8 a hned poté umístil podání přesně k základní čáře. Jeho dělový servis škodil i po povinné pauze, kdy pomohl získat další dva body a skóre bylo 18:8 pro Karlovarsko. Projev hry zkusil změnit i Červinka, ale propastný rozdíl se jen těžko umazával. V koncovce sice ještě hosté stav drobně upravili, ale Netrvalovo eso rozhodlo o tom, že museli po výsledku 16:25 sklonit ve druhé sadě hlavy.

Jihočeši se stále nedokázali chytnout. Když Hudeček zvýšil na 3:0, vzal si kouč Dvořák time-out. Široký ale ihned poté zvýšil náskok a dostal hosty pod tlak. A to natolik, že se do hry znovu vrátil při stavu 2:7 mladík Šotola. Rozdíl se nezmenšoval. Zmrhal si při podání našel jindy bezchybného Kryštofa, kterému příjem nevyšel a upravil na 11:6 pro Karlovarsko. Po vyžádaném oddechovém čase Jihostroj zaznamenal dva body a snížil svou ztrátu na číslovku tři. A když chvíli nato nevyšel příjem domácím, Michálek s Kulihou upravili na 12:13. Time-out si tak vzali i Západočeši. Pomohl Zmrhalovi, který po něm týmu opět vrátil výraznější vedení. Šlapala také obrana domácích, a tak po zablokovaném útoku Kulihy vedlo Karlovarsko už 18:13. České Budějovice proto daly znovu šanci Krafferovi a před koncovkou i Červinkovi s Toduou. Avšak domácí vedli 20:13 a nemuselo je to stresovat. Ke konci ještě na podání přišel Sobotka, to však nic neznamenalo. Po útoku Šotoly do zámezí Západočeši ukončili set a dostali se do vedení.

S Krafferem a Gevertem začali hosté čtvrté dějství a tentokrát jim úvod neutekl. Dvakrát získali dvoubodový náskok, když se navíc Zmrhal neprosadil proti trojbloku, ve druhém případě se z něj stalo tříbodové vedení 8:5. I kvůli sporným výrokům rozhodčích se propast dlouho nedařilo prohloubit, úsek ale na hlavním kůlu přerušil Gevert a dvěma razantními útoky zvýšil vedení Jihostroje na 13:8. Domácí však okamžitě zaznamenali tři body v řadě a snížili na 11:13. Karlovarsko cítilo nervozitu ze strany svého protivníka a chopilo se šance. Rázem byl na světě ten nejmenší rozdíl. A jakmile se Gevert nechal zablokovat Treialem, bylo dokonce srovnáno na 15:15. Zvrat ve vývoji přinesl servis Hudečka, který jako kapitán vybojoval vedení 17:16. K tomu před koncovkou chyboval na síti Mach a Západočeši drželi stav 19:17. Hned poté neuspěl ani Michálek a s Českými Budějovicemi bylo zle. Ještě více po servisu Treiala, jenž zaskočil Macha a upravil na 22:18. Hosté v závěru nesložili zbraně, ale vlak ujel o něco dále, než bylo potřeba. Utkání ukončil nepovedeným podáním Gevert a poslal sérii zpátky na jih Čech. 

Fotogalerie

                hidden 

 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.