Velmi vyrovnaný zápas svedlo EGE s ČZU. Bohužel to však nestačilo

Velmi vyrovnaný zápas svedlo EGE s ČZU. Bohužel to však nestačilo15.11.2016 | Bohuslav Cháb | Foto: Jan Luxík
Sedma Ulč, Lopata, Kozák, Polák, Emmer, Koranda, libero Suchan prohrávala do 8:10, vedla 12:10, o vedení hned přišla, srovnala až na 23:23, ale hosté byli důraznější. Střídali Novák a Šotola.

12.kolo, pátek 11.11.2016, 19:00
VK EGE VK EGE
2:3
-23,22,-23,21,-15
ČZU Praha BČZU Praha B

Vrátili se Lopata a Ulč, EGE začalo šatně (0:5), hned stáhlo na 4:5,stav byl naprosto vyrovnaný do 22:22,  tentokrát bylo šťastnější EGE.

Třetí set opět začali lépe hosté (6:11), EGE vyrovnalo, družstva se střídala ve vedení do 20:21, EGE se podařil trhák na 23:21, ale závěr odevzdalo po chybách. Střídali Šotola Lopatu a Novák Ulče (3:9) a Humler Korandu (17:16).

Třetí set vedlo EGE do stavu 13:9, hosté vyrovnali a opět nastala přetahovaná, za stavu 20:19 EGE bodovalo a set uhrálo. Střídal Ulč Nováka (13:11).

Pátý set byl vyrovnaný a dramatický, družstva se střídala ve vedení, v závěru vedli hosté a proměnili třetí mečbol.

Zápas měl průměrnou úroveň s dobrými momenty na obou stranách, EGE doplatilo na horší příjem a útok, hosté vynikali ve hře v poli. Pochvalu zaslouží Polák, Humler.