Zápas s Kladnem zapomenut. Jihostroj nedal Ústí šanci

Zápas s Kladnem zapomenut. Jihostroj nedal Ústí šanci3.11.2016 | Aleš Skok | Foto Jan Luxík
Se třemi novými hráči v základní sestavě vyrukovali volejbalisté Jihostroje na soupeře z Ústí nad Labem. První set nabídl vyrovnaný volejbal se spoustou zvratů, ale ve vyrovnané koncovce se nakonec radovali domácí. Ztracená koncovka hosty rozložila a další dvě sady skončily rozdílem třídy. České Budějovice tak porazily Ústí nad Labem 3:0.4.kolo, čtvrtek 3.11.2016, 18:00
České Budějovice České Budějovice
3:0
23, 16, 15
Ústí nad LabemÚstí nad Labem

České Budějovice: Michálek, Habr, Todua, Fila, Hackworth, Sobotka – libero Kryštof. Střídali Gevert, Červinka. Trenér Jan Svoboda.
Ústí nad Labem: Tibitanzl, Boehm, Nesvačil, Nadazdin, Vodvárka, Ulč – libero Kořínek. Střídali Šulava, Hrdý, Kohlmann. Trenér Petr Brom.
Rozhodčí: Němeček - Kořenek.
Čas: 70 minut.
Nejvíce bodující hráči: Hackworth (16) - Boehm (11).
Diváci: 658

Zápas s Kladnem zapomenut. Jihostroj nedal Ústí šanci

Komentář

Hned začátek zápasu Jihostroji vyšel, když první dva body putovaly na jeho stranu. Ústí však netrvalo dlouho, aby výsledek otočilo. Při prvním technickém oddechovém čase vedli hosté 8:6. I další rozehra skončila ve prospěch Severočechů a ti vedli už o tři body. Českobudějovičtí volejbalisté ale postupnými krůčky stahovali a to především díky Michálkovým bodům. A když se vedle sebe postavili na blok dvě zahraniční akvizice Todua a Hackworth, bylo srovnáno na 12:12. Po Michálkově vytlučeném bloku domácí už opět vedli a trenér Brom si vyžádal time-out. Jenže do další povinné pauzy Ústí opět skóre otevřelo a vedlo 16:15. Za stavu 17:16 pro hosty viděli diváci v českobudějovické Sportovní hale dlouhou výměnu, při které šel balon šestkrát přes síť, a nakonec se opět radovali hráči Ústí. Vše nasvědčovalo vyrovnané koncovce. Zpátky do vedení dostal České Budějovice úspěšným blokem americký univerzál Colin Hackworth. I nadále se hrál vyrovnaný volejbal s dlouhými výměnami.

Druhá sada začala vyrovnaně, ale poté se domácí volejbalisté utrhli do tříbodového náskoku. Ten se rozhodl ještě o body na dva na už pětibodový trhák. Při druhém technickém time-outu vedl Jihostroj už dokonce 16:10 a vše nasvědčovalo tomu, že si České Budějovice druhý set pohlídají. I do koncovky si Jihočeši přenesli více než luxusní náskok a za stavu 22:14 už téměř nikdo nepochyboval o vítězství domácích. Přesto trenér Petr Brom ještě sáhl k oddechovému času.

Nástup do třetího setu měli Českobudějovičtí doslova raketový! Z prvních devíti výměn jich hned osm získali na svoji stranu. Ani nadále nebylo ve třetí sadě co řešit. Domácí sbírali body jak na běžícím pásu a šli si pro tři body. I při druhém technickém time-outu bylo vedení domácích drtivé – 16:9. A tak ani v tomto setu nebylo žádné drama a Jihostroj zvítězil suverénně 25:19. Tři body tak zůstaly v Českých Budějovicích.

Další zápas hraje Jihostroj na palubovce Liberce. Začátek je naplánován na sobotu 5. listopadu od 18 hodin.

Fotogalerie

                hidden 

Ohlasy trenérů

Jan Svoboda (trenér VK České Budějovice):
My jsme chtěli vyzkoušet jinou sestavu i přes to, že jsme byli po porážce z Kladna. To se vždycky na družstvu a souhře trošku projeví. V prvním setu jsem nebyl spokojený, protože spoustu situací jsme neřešili dobře. Myslím, že to bylo i kvůli tomu, že spolu nastoupili hráči, kteří spolu letos ještě nezačali. Poté jsme se začali prosazovat na servisu i v útoku a jsem rád za ten výsledek. Navíc, jak jsem již řekl, jsme ozkoušeli další nové hráče.
Petr Brom (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem):

Budějovice byly doma po prohře na Kladně jednoznačný favorit. Říkal jsem hráčům, že to bude o servisu a přihrávce, což se nakonec potvrdilo ve druhém a ve třetím setu. Budějovice se zklidnily na servisu a začaly nám ubližovat. My jsme měli problém s útokem, hlavně smečaři. Tam jsme čekali více od některých hráčů. To, co se nám stalo v prvním setu, to už se nám stalo asi posedmé. Vedeme, potom uděláme tři fatální chyby a set prohrajeme. To nás sráží. Jsou to individuální věci. Kluci pak chtěli bojovat, ale honili jsme se na čtyřech metrech a našim krajákům se nedařilo.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.