Zpátky na třetím místě. V dohrávce se Zlínem vybojoval Jihostroj snadnou výhru

Zpátky na třetím místě. V dohrávce se Zlínem vybojoval Jihostroj snadnou výhru8.3.2017 | Lukáš Dvořák | Foto Jan Luxík
Důležité tři body získali hráči Českých Budějovic v dohrávce 21. kola UNIQA volejbalové extraligy na hřišti Zlína. Po třísetové výhře se tak znovu vrátili na třetí místo tabulky a mají ve svých rukách boj o výhodu domácího prostředí pro následné play-off.21.kolo, středa 8.3.2017, 19:00
Fatra Zlín Fatra Zlín
0:3
-22, -20, -15
České BudějoviceČeské Budějovice

Fatra Zlín: Čechmánek, Navláčil, Truong, Kolář, Kostoláni, Motyčka – libero Obdržálek. Střídal Hupka, Přikryl, Chytil a Adamec. Trenér Roman Macek.
České Budějovice: Mach, Michálek, Habr, Hackworth, Sobotka, Kuliha – libero Kryštof. Trenér René Dvořák.
Rozhodčí: Dušek, Buchar.
Nejvíce bodující hráči: Kolář (8) – Michálek (16).
Čas utkání: 84 minut.

Zpátky na třetím místě. V dohrávce se Zlínem vybojoval Jihostroj snadnou výhru

Komentář

Těžká práce čekala na českobudějovické volejbalisty ve Zlíně. Nemohli se opřít o útočnou sílu Geverta s Filou, kteří jsou na delší dobu zraněni, do základní sestavy tak trenér Dvořák zapracoval Kulihu. Úvod ale Jihočechům nevyšel podle představ, útočil především Mach středem. Když se podařilo Zlínským úspěšnými bloky ukončit dlouhou rozehru, vedli už 7:4 a donutili hosty vzít si oddechový čas. Po návratu na taraflex ale i Jihostroj ukázal svou sílu v obraně. Důrazný Mach srovnával v dvojbloku s Michálkem na 8:8. Mach ve svém představení nadále pokračoval a byl to především on, který dopomohl k obratu ve prospěch Jihočechů na 12:10. Domácím se ale po chybě Hackwortha podařilo srovnat a dotáhnout unikajícího soupeře. Nakonec do druhého povinného time-outu přivedl Kuliha jako první tým České Budějovice. O chvíli později na jeho úspěch navázal ze servisu Habr, který našel na příjmu dvakrát za sebou Kostolániho a ten mu povolil bodovat. Při nepříznivém stavu 17:20 tak musel také kouč Macek volil oddechový čas. A byl úspěšný. Po dvou technických chybách, úspěšném bloku Kostolániho a útoku Hackwortha do zámezí totiž zase vedl Zlín 21:20. Vývoj jako na houpačce pokračoval. Přišly tři body v řadě Jihočechů a hosté byli blízko zisku první sady. Kuliha následně vybojoval setbol, který hned v následující výměně vytlučenými bloky proměnil.

Už to vypadalo, že druhé dějství bude kopírovat to první, ale v době, kdy mohla jít Fatra do vedení 7:4, zaveleli hosté k obratu a především středem se jim to podařilo. Za nelichotivého stavu 7:10 to již trenér Macek nevydržel a vzal si time-out. I po něm ale Zlín trápil příjem, což potvrdil Obdržálek, který nedokázal zvládnout podání Michálka. Náskok se ale po chvíli začal zmenšovat. Michálek neodhadl servis Kostolániho, který zamířil do kurtu, a nechal domácí snížit na 11:12. Zlín však neustále kupil technické chyby, především pak jeho hráči byli několikrát v síti, čímž doslova darovávali body protivníkovi. Před povinným oddechovým časem navýšil Jihostroj vedení po pipu Michálka a zlínském nezvládnutém příjmu podání Kulihy. Skóre 16:12 už vypadalo velmi nadějně pro zisk druhé části. Domácí ale ještě neskládali zbraně a Kolářův agresivní útok ze zadní pozice snížil ztrátu na dva body. Následně se k němu přidal na středu Čechmánek a Zlín dotáhl na 18:19. Hostům ale koncovku daroval Kolář. Hrubě se mu totiž nevydařila a po jeho chybách České Budějovice vedly 23:19. Mach poté zaskočil Zlín přesnou plachtou a vybojoval pět setbolů. Na zisk sady stačily pouze dva. 

Doposud nejvyrovnanější začátek setu lze mapovat k tomu třetímu. Výrazná změna skóre přišla až po technickém time-outu. Kuliha s Machem se vytrčili nad síť a nepustili zlínský útok na svou polovinu. Následovala další získaná výměna a Jihostroj vedl 13:9. Kouč Macek tak při vyžádaném oddechovém čase donutil své svěřence hrát na maximální riziko, nebylo to však nic platné. Jihočeši navyšovali vedení a za stavu 15:10 se na druhé straně hřiště znovu objevil bývalý českobudějovický volejbalista Robert Hupka. Ani on ale výrazně nepomohl. Pohledná hra však v této pasáži střetnutí chyběla. Hosté navíc zavřeli veškerý prostor nad sítí a rozdíl ve výsledku snadno rostl. Po bloku Hackwortha vedly České Budějovice už 18:10. A závěr už jim také patřil. Po chybách Zlínských se vcelku snadno probojoval až k deseti mečbolům. První sice odevzdal Sobotka na servisu, ale stejně tak se prezentoval na druhé straně Navláčil a smolně ukončil třísetový duel.

Ohlasy trenérů

Roman Macek (trenér VSC Fatra Zlín): Dva sety jsme se opticky Českým Budějovicím bránili. Byly lepší a zaslouženě vyhrály. Porazily nás na servisu, jejich přihrávka byla excelentní. My jsme v ní dělali elementární chyby.

René Dvořák (trenér VK České Budějovice): Vypadalo to jako jasné vítězství, ale žádné vítězství není jasné. Museli jsme v určitých fázích prvních dvou setů překonat odpor. Naštěstí jsme měli dobrý servis a dobrou obranu, což rozhodlo. Opřeli jsme se také o slušný příjem.
 


Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Č. Budějovice 57
2. Liberec 56
3. Kladno 55
4. Karlovarsko 53
5. Brno 40
6. Příbram 32
7. Ostrava 28
8. Ústí nad Labem 24
9. Praha 19
10. Zlín 19
11. Benátky nad Jiz. 8
12. Odolena Voda 5

Zápasy

o 3.místo VK České Budějovice VK Dukla Liberec út 24.4. - 18:00


Další zápasy

Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.