Aktuální zpráva 27. 1. 2015

Tečku za Ligou mistrů udělá Jihostroj v Belchatowě

Rozlučku s právě probíhajícím ročníkem Ligy mistrů a veškerými evropskými poháry zaznamenají volejbalisté Jihostroje již dnes v bouřlivém polském prostředí. Dá se totiž předpokládat, že vyprodaná hala požene hráče PGE Skra Belchatow na cestě za dalším a zároveň posledním vítězstvím v základní skupině.

Přitom by nemusela. Domácí mají už dávno zajištěný postup do vyřazovací fáze, a tak mohou šetřit své největší opory. Jenže španělský kouč Miguel Ángel Falasca nic takového neudělal ani v posledním duelu v Antverpách, nelze proto očekávat, že by sestavu nějak výrazně měnil. Ze skupiny F si určitě bude chtít se svými svěřenci odnést plný počet bodů.

V Belgii se Belchatow mohl opřít o výkon francouzského smečaře Nicolase Marechala, který nasbíral jednadvacet bodů. Pozadu samozřejmě nezůstal ani mistr světa Mariusz Wlazly. Hosté sice první sadu nezvládli, poté byl však zápas v jejich režii a zvítězili 3:1 na sety. Mezeru mezi dvěma duely Ligy mistrů vyplnil ještě ligový souboj, v Kielcích ale vzdorovali Belchatowu pouze úvodní set. Nicméně i ten favorit získal.

Jihostroj konečně může mluvit o skvělé formě. Poslední prohru datuje k 17. prosinci, kdy ve Sportovní hale nestačil na Antverpy. V extralize má momentálně pětizápasovou vítěznou sérii, kterou by rád prodloužil v pondělí proti Karlovarsku. Televizní řežbu bude bezpochyby zdobit pachuť z vítězného, přesto neúspěšného, odvetného pohárového střetnutí.

Zpátky však do Ligy mistrů. V té připravili Jihočeši svým příznivcům parádní poděkování za neutichající podporu. Během čtyř setů vyprovodili z taraflexu rakouský Innsbruck a předvedli, že jsou v Evropě konkurenceschopní. Na svou hru navázali uplynulou sobotu, kdy zvládli tuhý boj s Příbramí a vyhráli 3:1 na sety. „Předvedli jsme hodně špatný začátek, v prvním setu jsme neměli vůbec šanci, Příbram si ten set regulérně uhrála, mimo jiné i protože byla hodně agresivní na servisu i na útoku. Až od druhého setu se začaly projevovat naše kvality, zpočátku dobrou obranou a postupně jsme přebrali otěže i na příjmu a na servisu,“ hodnotil trenér Jan Svoboda.

Závěrečné utkání Českých Budějovic ve volejbalové Lize mistrů začne v hale Energia Belchatow dnes od 20 hodin a jako hlavní jej povede ruský arbitr Nikolaj Knižnikov. Asistovat mu bude Ital Fabrizio Saltalippi. Přímým přenosem jej opět můžete sledovat na laola1.tv.