Aktuální zpráva 14. 12. 2012

Jihostroj ještě neřekl poslední slovo v pohárové evropě

Jihostroj svým skvělým vítězstvím nad Berlínem, postupuje do dalších pohárových bojů. Na řadě je druhý nejprestižnější pohár CEV. Soupeřem mu bude turecká Ankara.

Jihostroj se dostal mezi osm nejlepších týmů poháru CEV. Ten je po lize mistrů druhý nejprestižnější ve volejbalové evropě.

V této fázi jihočeši narazí na tureckou Ankaru a v případě úspěchu by se utkali v semifinále s jedním z dvojice Unterhaching (Německo), Latina (Itálie). Tato fáze soutěže je vyřazovací a hraje se systémem, doma - venku, kdy v případě stavu 1:1 na zápasy se hraje takzvaný zlatý set, což je zkrácená sada do 15 bodů, hraná hned po skončení druhého utkání.

Samozřejmě, že všechny týmy v této fázi poháru jsou velice kvalitní, ale šance jsou zde pravděpodobně větší než v lize mistrů. Systém zlatého setu může být výhodou právě pro Budějovice.

Fanoušci se mají rozhodně na co těšit. Termíny utkání jsou stále v jednání, ale můžeme všem sdělit alespoň přibližné datum domácího utkání. To se odehraje v jednom z dále uvedených termínů 15,16, nebo 17.1. 2013. O termínu se rozhodne v nejbližších dnech.