Volejbalisté Jihostroje odehrají 3. kolo extraligy v Ostravě

12.10.2017Blanka Popelková

Volejbalový mistr z Českých Budějovic v sobotu 14 října vycestuje, v rámci třetího kola Uniqa extraligy, až do Ostravy. Zápas naší nejvyšší soutěže se hraje ve Sportovní hale Sareza a začíná už v 17 hodin.

Volejbalisté Jihostroje odehrají 3. kolo extraligy v Ostravě

Tým Ostravy opustil po sedmi letech hlavní trenér Zdeněk Šmejkal a kormidlo převzal mladý kouč Jan Václavík. Ostrava vstoupila do extraligy výhrou nad Benátkami n. J. 3:0, ve 2. kole však na zlínské palubovce padla ve čtyřech setech a v tabulce jí patří pátá příčka. Jan Václavík, bývalý reprezentant na postu libera, je ve dvaatřiceti letech nejmladším trenérem v extralize. 

Celek Ostravy již před sezonou hlásil dvě zahraniční posily: polské libero Damiana Sobczaka a amerického smečaře Christophera Nugenta. Dále pak do týmu přišli Filip Bořuta, Denis Kamrádek, Jakub Dvořák a Lukáš Vašina, který přešel z juniorů. Nejúdernějším hráčem Ostravy je mladý univerzál Matěj Šmídl

Jihostroj si po vítězství 3:0 v Příbrami připsal i další třísetovou výhru na domácí palubovce proti Brnu. V tabulce se dělí s Karlovarskem o první dvě místa, neboť ani jeden z nich neztratili zatím ani set.

“Ostrava má velmi mladý tým, který se opírá o trojici Matěj Šmídl, Lukáš Vašina a David Janků. Nám se u nich nehraje dobře, protože hala je tam velmi specifická. Vyrážíme v sobotu ráno a čeká nás do Ostravy i s obědem šestihodinová cesta, takže se budeme při zápase opět soustředit především na náš vlastní výkon a na naši hru,” říká hlavní trenér českobudějovického týmu René Dvořák.

Atraktivní zápas VK Ostrava - Jihostroj České Budějovice můžete sledovat přímo na internetovém vysílání  tv.com. 


Soupiska extraligového týmu Ostravy:

Bořuta Filip  nahrávač

Nugent Christopher  smečař

Vašina Lukáš  smečař

Kotas Václav  blokař

Šoltys Radek  univerzál

Kamrádek Denis  blokař

David Jan  blokař

Biernat Mateusz  nahrávač

Janků David  smečař

Šmídl Matěj  univerzál

Dvořák Jakub  smečař

Balon Jakub  smečař

Sobczak Damian  libero


Realizační tým

Václavík Jan - hlavní trenér

Zedník Tomáš - vedoucí družstva; asistent trenéra

Gryc Marek - kondiční trenér

Šereda Stanislav - masér

Guřan Zdeněk - fyzioterapeut

 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.