Ve čtvrtek! Jihostroj přivítá Benátky nad Jizerou

17.10.2017Blanka Popelková

Tým volejbalistů Jihostroje se připravuje na duel proti Benátkám nad Jizerou, který se odehraje v domácí českobudějovické Sportovní hale už ve čtvrtek, netradičně od 17 hodin.

Ve čtvrtek! Jihostroj přivítá Benátky nad Jizerou

Jihočeši si po třetím kole drží krásné první místo v extraligové tabulce. Pondělní televizní dohrávka mezi Libercem a Karlovarskem vyústila ve vyrovnanou bitvu, která posunula vítěznou Duklu Liberec na druhou příčku tabulky. Karlovarsko je třetí. 

Zápas Jihostroje proti Benátkám je přeložen ze soboty už na čtvrtek! A to z důvodu blížících se voleb, které budou o víkendu probíhat právě ve Sportovní hale. 

"Benátky mají úplně nový tým, ale tvoří ho velmi zkušení hráči. Hrají ŕychlý volejbal a my se je budeme snažit zatlačit servisem, který bude pro tento zápas rozhodující," říká ke hře Benátek nad Jizerou trenér Jihostroje René Dvořák

Hráčský kádr extraligových Benátek zaznamenal během léta opravdu mnoho změn. Posilou na bloku je bývalý českobudějovický hráč Michal Sukuba, který po konci sezony opustil Karlovrsko a zamířil do Benátek. Další oporou na postu blokaře je dvacetiletý a 206 cm vysoký dlouhán Martin Hudák, jenž přišel z ČZU Praha. Na soupisce Benátek figuruje i další jméno, jenž má spojitost s českobudějovickým volejbalem - nahrávač Ondřej Fučík, který strávil loňskou sezonu v prvoligovém Turnově. Do Benátek přestoupil také smečař Filip Nesvačil (SK Ústí nad Labem), bývalý kladenský blokař Martin Syrůček a smečař Jan Teubner. Velkou posilou je také příchod tahouna Jakuba Rybníčka z týmu ČZU Praha. A jako poslední příchozí je polský volejbalista Pawel Pietkiewicz.

Tým Benátek opustil nahrávač Pavel Bartoš (Rakousko), libero Milan Moník (Kladno), Sergeev Valery (Rusko), Vojtěch Malínek, Michal Koláček, Dominik Grus. Blokař Aleš Dittrich ukončil sportovní kariéru. Hlavním trenérem volejbalistů Benátek je již třetí sezonu ostřílený kouč Pavel Třešňák. 

Hlavní ambicí našeho čtvrtečního soupeře je umístění do osmého místa a účast v play-off. Největším úspěchem benáteckého volejbalu je postup do extraligy v roce 2008 a dvě pátá místa v roce 2011 a 2014. 


Čtvrtek 19. 10.  v 17:00      VK Jihostroj České Budějovice - VK Benátky nad Jizerou


UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18 po 3. kole

1.České Budějovice
2.Liberec
3.Karlovarsko
4.Kladno
5.Příbram
6.Brno
7.Zlín
8.Ostrava
9.Praha
10.Benátky n. J.
11.Odolena Voda
12.Ústí nad L.


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.