Jihostroj zahájí předkolo Ligy mistrů ve Finsku! Fanoušci letí také

27.10.2017Blanka Popelková Foto: Jan Škrle

Volejbalisté českobudějovického Jihostroje se chystají na své první vystoupení v letošním ročníku volejbalové Ligy mistrů. V předkole se nejprve utkají s finským mistrem Ford Store Levoranta SASTAMALA.

Jihostroj zahájí předkolo Ligy mistrů ve Finsku! Fanoušci letí také

Už za dvanáct dní, ve středu 8. listopadu od 18:30 hod. tamního času, hostí první zápas 3. předkola Ligy mistrů finský stánek Vexve Areena SASTAMALA. Odveta na  domácí palubovce VK Jihostroj České Budějovice je na programu v neděli 12. listopadu od 17:50, zápas můžete sledovat přímým přenosem na televizních obrazovkách stanice ČT sport.

Na volejbalovou lahůdku do Finska se připravuje i početná skupina věrných fanoušků českobudějovického Jihostroje, kteří vycestují den předem, aby náročnou cestu do Sastamaly zvládli. 

“Trasa je trošičku složitější. Z Českých Budějovic vyjíždíme v úterý 7. listopadu už ve 2 hod. ráno, protože musíme být na letišti dvě hodiny před odletem. Z Prahy odlétáme v 6:50. Nejprve letíme z Prahy do Frankfurtu a z Frankfurtu do Helsinek. Poté musíme vlakem do Tampere a z Tampere ještě 50 km do Sastamaly,” popisuje složitější cestovní přestupy předák českobudějovického fanklubu Jan Čipera.

“Pro nás to bude velký volejbalový svátek, který si chceme užít. Samozřejmě, že očekáváme vítězství, aby se postoupilo do základní skupiny Ligy mistrů. Byli jsme v Belgii, Holandsku, Německu, Itálii a z každé země si odvážíme jiný zážitek. Mrzí nás, že nebudeme mít sebou bubny, protože ty jsou pro naložení do letadla opravdu problém, ale jedeme si tam užít tu finskou atmosféru. Chceme přivést poznatky, jak se tam fandí a co bychom mohli zavést i u nás.  Přivezeme nejen body a zážitky, ale i něco, co můžeme vyzkoušet tady v Čechách,” říká s úsměvem na rtech sympatický vedoucí skupiny fanoušků Čipera


Soupiska českobudějovických soupeřů Ford Store Levoranta SASTAMALA má ve svém kádru několik bývalých reprezentantů:

1.  GUYMER  Jacob  Ross

2.  SIVULA  Urpo

3.  CARMODY  Thomas

5.  KAURTO  Markus

6.  SUNDBERG Erik

7.  ESKO Mikko

8.  KARTTUNEN  Antti

9.  LEHTIMÄKI  Arttu

10. RINGSEIS  Florian GeorgL

11. MÄKINEN  Peetu

13. KUNNARI  Olli

14. SORVOJA  Ville

16. SUIHKONEN  Niko


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.