Aktuální zpráva 29. 10. 2017

Spanilá jízda volejbalistů Jihostroje pokračuje! Zlín porazili hladce 3:0

V rámci 5. kola volejbalové UNIQA extraligy zavítal v sobotu večer českobudějovický Jihostroj na palubovku Fatry Zlín, kde zvítězil ve třech setech.
V úvodu utkání se soupeři střídali v pravidelném ztrátování, Jihostroj šel do prvního technického time-outu za mírného vedení 6:8. Poté JIhočeši odskočili do tříbodového vedení, které udrželi až do druhého technikého time outu 13:16. Následně Jihostroj dobrým servisem a organizovanou obranou set pohodlně dohrál do stavu 15:25.

Neúspěch v prvním setu hráče Zlína patřičně nabudil, zatlačili na servisu a do prvního technického šli ve vedení 8:5. V dalším průběhu se domácí i hosté střídali v mírném vedení a druhý technický time out byl za stavu 15:16. V dalším průběhu JIhočeši "odskočili" až do čtyřbodového vedení. Zlínu se podařili důslednou obranou dotáhnout až do stavu 23:24, ovšem poslední slovo 2. setu měl blokař Mach, který proměnil poslední nahrávku 2. setu a tudíž vedení v zápase 0:2.

Začátek třetí sady byl téměr kopií setu předchozího. Skóre se střídalo na obou stranách a Jihočeši šli do 1. technikého time outu za vedení 6:8. Vedení o dva body si JIhostroj neustále udržoval až do 2. technického time outu 14:16. Po zbytečné chybě Zlína se Jihočeši ujali vedení při servisu Křesťana 15:19. Nicméně domácí borci nesložili zbraně a dokázali jít do koncovky za vyrovnaného stavu 24:24. Jihostroj ovšem koncovku 3. setu zvládl stejně úspěšně jako koncovku setu předchozího a z tohoto zápasu si odnáší zasloužené vítězství.

Vyjádření k zápasu:

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): „Od druhého setu zlepšený výkon, škoda neuhraných koncovek setů.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Do stavu 15 v každém setu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ve 2. a 3. setu jsme nedohráli nadějné koncovky."

Radek Mach (kapitán VK Č.Budějovice): „Od druhého setu nás domácí zlepšeným servisem přinutili chybovat v útoku, nicméně jsme rádi, že jsme utkání zvládli za tři body.“

René Dvořák (trenér VK Č.Budějovice): „Ve Zlíně je to vždy těžké. Domácí od druhého setu začali riskovat servis, ale dobrou organizací v obraně jsme obě důležité koncovky ve druhém a třetím setu zvládli."

Fatra Zlín – VK Jihostroj Č.Budějovice  0:3  (15:25, 23:25, 24:26)

Rozhodčí: Krtička J., Hudík M.
Počet diváků: 510

Zlín: Navláčil, Barták, Vašíček, Čechmánek, Kolář, Motyčkal, libero Bláha. Střídali: Truong, Adamec, Uchytil

Č. Budějovice: Mach, Palgut, Michálek, Todua, Křesťan, Fila, libero Kryštof. Střídali: Halaba, Kraffer, Ondrovič