Spanilá jízda volejbalistů Jihostroje pokračuje! Zlín porazili hladce 3:0

29.10.2017Blanka Popelková

V rámci 5. kola volejbalové UNIQA extraligy zavítal v sobotu večer českobudějovický Jihostroj na palubovku Fatry Zlín, kde zvítězil ve třech setech.

Spanilá jízda volejbalistů Jihostroje pokračuje! Zlín porazili hladce 3:0
V úvodu utkání se soupeři střídali v pravidelném ztrátování, Jihostroj šel do prvního technického time-outu za mírného vedení 6:8. Poté JIhočeši odskočili do tříbodového vedení, které udrželi až do druhého technikého time outu 13:16. Následně Jihostroj dobrým servisem a organizovanou obranou set pohodlně dohrál do stavu 15:25. 

  

Neúspěch v prvním setu hráče Zlína patřičně nabudil, zatlačili na servisu a do prvního technického šli ve vedení 8:5. V dalším průběhu se domácí i hosté střídali v mírném vedení a druhý technický time out byl za stavu 15:16. V dalším průběhu JIhočeši "odskočili" až do čtyřbodového vedení. Zlínu se podařili důslednou obranou dotáhnout až do stavu 23:24, ovšem poslední slovo 2. setu měl blokař Mach, který proměnil poslední nahrávku 2. setu a tudíž vedení v zápase 0:2. 
 

Začátek třetí sady byl téměr kopií setu předchozího. Skóre se střídalo na obou stranách a Jihočeši šli do 1. technikého time outu za vedení 6:8. Vedení o dva body si JIhostroj neustále udržoval až do 2. technického time outu 14:16. Po zbytečné chybě Zlína se Jihočeši ujali vedení při servisu Křesťana 15:19. Nicméně domácí borci nesložili zbraně a dokázali jít do koncovky za vyrovnaného stavu 24:24. Jihostroj ovšem koncovku 3. setu zvládl stejně úspěšně jako koncovku setu předchozího a z tohoto zápasu si odnáší zasloužené vítězství. 

 Vyjádření k zápasu: 

 Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): „Od druhého setu zlepšený výkon, škoda neuhraných koncovek setů.“ 

 Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Do stavu 15 v každém setu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ve 2. a 3. setu jsme nedohráli nadějné koncovky." 

 Radek Mach (kapitán VK Č.Budějovice): „Od druhého setu nás domácí zlepšeným servisem přinutili chybovat v útoku, nicméně jsme rádi, že jsme utkání zvládli za tři body.“ 

 René Dvořák (trenér VK Č.Budějovice): „Ve Zlíně je to vždy těžké. Domácí od druhého setu začali riskovat servis, ale dobrou organizací v obraně jsme obě důležité koncovky ve druhém a třetím setu zvládli." 

 

Fatra Zlín – VK Jihostroj Č.Budějovice  0:3  (15:25, 23:25, 24:26) 

Rozhodčí: Krtička J., Hudík M.
Počet diváků: 510 

 Zlín: Navláčil, Barták, Vašíček, Čechmánek, Kolář, Motyčkal, libero Bláha. Střídali: Truong, Adamec, Uchytil 

Č. Budějovice: Mach, Palgut, Michálek, Todua, Křesťan, Fila, libero Kryštof. Střídali: Halaba, Kraffer, Ondrovič 


Tabulka po 5. kole:

 1. Č. Budějovice 2. Liberec 3. Kladno 4. Karlovarsko 5. Ostrava 6. Brno 7. Příbram 8. Praha 9. Zlín 10. Benátky n. J. 11. Odolena Voda 12. Ústí n. L.

 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.