Dalším soupeřem Jihostoje bude ČZU Praha, poté tým odletí do Finska

01.11.2017Blanka Popelková

V sobotním 6. kole volejbalové UNIQA extraligy se českobudějovický Jihostroj představí na palubovce pražského týmu ČZU. Tým kouče Reného Dvořáka vyrazí do Prahy v sobotu ráno.

Dalším soupeřem Jihostoje bude ČZU Praha, poté tým odletí do Finska

Největším úspěchem našich sobotních soupeřů z ČZU Praha je 5. místo v UNIQA extralize z roku 2012.

Novou letošní posilou pražského týmu by měl být bývalý českobudějovický smečař Jan Kuliha, který v létě Jihostroj opustil a zamířil do Prahy. Druhým výrazným nákupem je nahrávač  Matyáš Démar, který se vrátil do české extraligy z Francie, kde hrál pod vedením svého otce Martina Demara v Nantes. Dále tým doplnili hráči z juniorské základny - libero Martin Kop (syn příbramského trenéra Martina Kopa, smečař Jan Svoboda (syn bývalého trenéra Jihostroje Jana Svobody) a mladíci Pavel Horák, Tomáš Čermák, Jakub Tobišek.

Družstvo ČZU opustili: Jakub Sobek, Martin Pondělíček (hostování Ústí nad Labem), Michal Záveský (hostování TJ ČZU Praha), Daniel Hykš (Sokol Dobřichovice), Michal Lohr ( ukončení kariéry), Martin Hudák (hostování Benátky nad Jizerou), Jonáš Celerýn (Benátky nad Jizerou), Sadílek (Benátky nad Jizerou), Jan Hrdý (hostování Příbram)

Po sobotním zápase v Praze, který se bude hrát s míči MIKASA (kvůli Lize mistrů), se budou svěřenci Reného Dvořáka připravovat na své první vystoupení v letošním ročníku předkola volejbalové Ligy mistrů. Ve 3. předkole se nejprve utkají s finským mistrem Ford Store Levoranta SASTAMALA ve středu 8. listopadu, odveta v českobudějovické Sportovní hale je na programu v neděli 12. listopadu (živě na ČT sport)

Volejbalisté Jihostroje odletí z Prahy do Finska v úterý 7. listopadu, den poté, od 18:30 hod. tamního času, hostí první zápas 3. předkola finský stánek Vexve Areena SASTAMALA.

Na volejbalovou lahůdku do Finska se připravuje i početná skupina věrných fanoušků, kteří vycestují den předem, aby náročnou cestu do Sastamaly zvládli. “Pro nás to bude  volejbalový svátek, chceme tým podpořit, aby se postoupilo do základní skupiny Ligy mistrů. Byli jsme v Belgii, Holandsku, Německu, Itálii a z každé země si odvážíme jiný zážitek. Mrzí nás, že nebudeme mít sebou bubny, protože ty jsou k naložení do letadla opravdu problém. Chceme přivést poznatky, jak se tam fandí a co bychom mohli zavést i u nás. Přivezeme nejen body a zážitky, ale i něco, co můžeme vyzkoušet tady v Čechách,” říká s úsměvem na rtech sympatický lídr fanklubu Jan Čipera


Přehled nadcházejícího 6. kola UNIQA extraligy mužů:

4. 11. 2017,   18:00     ČZU Praha - České Budějovice

6. 11. 2017,   20:10     Odolena Voda - Zlín (v TV na ČTsport)

4. 11. 2017,   17:00     Ústí n. Labem - Benátky n. Jizerou

4. 11. 2017,   18:00     Dukla Liberec - Ostrava

4. 11. 2017,   16:00     Kladno  -  Brno

4. 11. 2017,   18:00     Karlovarsko  -  Příbram


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.