Jihostroj vstoupil do Českého poháru vítězstvím nad Ostravou 3:0

16.11.2017Blanka Popelková

Do Českého poháru vstoupili Jihočeši domácím utkáním proti Ostravě. Vyrovnaný vstup do prvního setu provázely dlouhé výměny a vyrovnaný stav (6:6).

Jihostroj vstoupil do Českého poháru vítězstvím nad Ostravou 3:0

 Jihostroj nastoupil v základní sestavě s mladým smečařem Kraffrem a zkušeným Michálkem. Na bloku dostali důvěru Todua a Ondrovič, na nahrávce Filip Palgut, na postu univerzála Filip Křesťan a na liberu Martin Kryštof. Ostrava dlouho držela s Jihostrojem vyrovnaný krok (11:11). V polovině prvního setu Jihostroj  odskočil o dva body (17:15), palubovku opustil Valerij Todua a na jeho místo přišel kapitán Radek Mach. Před koncovkou první sady Ostrava chybovala na podání. O třiadvacátý bod se postaral pevný dvojblok Michálek/Mach (23:20). Set ukončil kapitán Radek Mach rychlým útokem středem sítě (25:21).

Druhou sadu zahájila Ostrava chybou na podání, ale začátek setu opoět zdobila bitva o každý bod. Vstup do prvního oddechového času zařídil Jirka Kraffer, který připsal na stranu domácích osmý bod (8:5), poté se blýsknul skvělým servisem. Za vedení 15:8 poslal trenér René Dvořák na jihočeskou stranu Marka Šotolu (za Filipa Křesťana) a Filipa Kupilíka (za Filipa Palguta). Set ukončil nekompromisní dvojblok Todua/Kupilík. 

Ve třetím setu zůstal na hřišti mladý Šotola s Kupilíkem. Úvod se vydařil Ostravě, která vedla a Jihostroj dorovnal skóre až za stavu 7:7. Poté už převzali otěže zápasu opět Jihočeši a do koncovky třetí sady vstupovali s dvoubodovým vedením. Jedenadvacátý bod připsal Marek Šotola, dvaadvacátý Jirka Kraffer. V samotném závěru ještě vystřídal nahrávače Kupilíka Filip Palgut. Set ukončil Valerij Todua. 


Český pohár:

Jihostroj České Budějovice - VK Ostrava  3:0 (25:21, 25:15, 25:23)

Sestava Jihostroje: Filip Palgut, Filip Křesťan, Petr Michálek, Perer Ondrovič, Valerij Todua, Jiří Kraffer a libero Martin Kryštof. Střídali: Radek Mach

Trenér Jihostroje: René Dvořák

Sestava Ostravy:  Kotas, Nugent, Janků, David, Biernat, Šoltys a libero Sobczak. Střídali: šmídl, Kamrádek

Trenér Ostravy: Jan Václavík


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.