Pohár CEV! Volejbalisté Jihostroje si odváží z Izraele pětisetové vítězství

07.12.2017Blanka Popelková

Kvůli evropskému poháru CEV vyrazili hráči českobudějovického Jihostroje už ve středu letadlem do Izraele. Tamní volejbalový tým Hapoel MATE ASHER AKKO měl v prvním zápase výhodu domácího prostředí, ale i přesto dokázali Jihočeši v dramatické pětisetové bitvě na jejich půdě zvítězit.

Pohár CEV! Volejbalisté Jihostroje si odváží z Izraele pětisetové vítězství

V prvním setu se hrál opatrný a vyrovnaný volejbal na obou stranách. Rozhodla až těsná koncovka, kterou lépe zvládli domácí a zakončili set rozdílem 25:23.

Ve druhém sadě si domácí tým udržoval dvoubodové vedení a do koncovky vstupoval s vedením 20:18. V závěru se prosadil smečař Foyer. Jihočechům se nedařil servis, druhý set ukončil univerzál Jacobsen. 

Ve třetím setu hra Jihostroje ožila a Jihočeši šli do dvoubodového vedení hned v úvodu (7:5). Dařilo se! Smečař Halaba svým útokem z pipu napsal 11 bod a hra se zpestřila. Za vedení Jihostroje 13:7 vzal kouč izraelského týmu oddechový čas. V závěru setu zazářil na servisu Halaba čistým esem a psal se stav 21:15. Třetí set zdobily pestré výměny. Set ukončil útokem Filip Křesťan a Budějovice snížily vedení domácích 2:1 na sety. 

Po prvních výměnách čtvrtého setu šli Jihočeši před oddechovým časem do vedení 8:5. Domácí přitvrdili na servisu, ale Jihostroj si stále držel vedení. Středem sítě rychle útočil Todua a obranu na síti výborně organizoval kapitán Radek Mach (Jihostroj vedl 14:11). Před koncovkou čtvrté sady měli Jihočeši čtyřbodové vedení, dvacátý bod napsal univerzál Křesťan a na podání přišel Jirka Kraffer. Třiadvacátý bod Jihostroji připsal Filip Křesťan, čtyřiadvacátý Pawel Halaba a servis domácích mimo hřiště set ukončil.

Přišel čas na rozhodující tiebreak. Po Michálkově přímém bodu z podání dorovnal Filip Křesťan stav na 7:7 a opět přišla bitva o každý bod. Až Křesťan esem odskočil od dva body a Jihostroj vedl 11:9. Infarktová koncovka 14:14 zvedla diváky ze sedadel a za hlasitého potlesku přišlo vyvrcholení zápasu se šťastným koncem pro hostující Jihostroj, který zvítězil v pátem setu až 17:15. 

Nejvíce bodujícím hráčem zápasu byl Filip Křesťan s 29 body, nejlépe servírující hráč byl Radek Mach. Hráč s nejlepším příjmem byl dle statistiky Pawel Halaba


Pohár CEV - 1. zápas 

Hapoel MATE ASHER AKKO - Jihostroj České Budějovice  2:3 (25:23,25:22,19:25,20:25,15:17) 

Sestava Jihostroje: Palgut, Křesťan, Michálek, Halaba, Ondrovič, Todua. Libero - Kryštof. Střídali: Fila, Kraffer.

Hlavní trenér: René Dvořák


Odvetný zápas pohárového utkání se hraje v Českých Budějovicích 20. prosince ve Sportovní hale od 18 hodin. Autor: Blanka Popelková


 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.