Pondělní zápas Jihostroje s Karlovarskem slibuje atraktivní podívanou

10.12.2017Blanka Popelková

Pondělní večer bude patřit volejbalové podívané, kde českobudějovický Jihostroj na své domácí palubovce přivítá extraligové Karlovarsko, které patří k favoritům naší nejvyšší volejbalové soutěže.

Pondělní zápas Jihostroje s Karlovarskem slibuje atraktivní podívanou

Díky přímému přenosu České televize bude utkání zahájeno až v osm hodin večer. Oba týmy hrají kromě extraligy i v evropských pohárech a před několika dny si připsali shodné vítězství v pětisetových bitvách. Karlovarsko zvítězilo v Záhřebu (Vyzývací pohár) a Jihostroj vyhrál pětisetovou bitvu v izraelské Haifě (Pohár CEV). 

Karlovy Vary spoléhají na zkušeného univerzála Filipa Rejlka, který se vrátil po dlouhém zahraničním angažmá (Francie, Itálie, Brazílie, Turecko, Katar) do české extraligy. Druhým univerzálem je bývalý českobudějovický hráč Michal Kriško, jenž do Karlových Varů přestoupil právě z Budějovic. Velezkušenou oporou hostujícího týmu bude českobudějovický odchovanec Ondra Hudeček, který je kapitánem karlovarského mužstva. Tento atraktivní zápas bude posledním utkáním první poloviny základní části. 

Českobudějovický tým kouče Reného Dvořáka předvedl ve čtvrtek v izraelské Haifě, kde prohrával 2:0 na sety, parádní obrat a zvítězil. Nejvíce bodujícím hráčem byl univerzál Filip Křesťan (nasbíral 29 bodů). Výhra v prestižním evropském poháru je tak pro Jihočechy velkým povzbuzením, na které budou chtít za pár dní v domácí odvetě navázat. Jihostroj se v prosinci představí na domácí palubovce hned třikrát. 


Předvánoční zápasy:

11. 12.  20:00  Jihostroj Č. Budějovice - ČEZ Karlovarsko

16. 12.  18:00  Jihostroj Č. Budějovice - Příbram

20. 12.  18:00  Pohár CEV: Jihostroj Č. Budějovice - Mate Asher AKKO (Izrael)


Volejbalisté Jihostroje se v předvánočním čase zapojili do charitativní sbírky dětských knížek. Tento dobrý skutek můžete podpořit spolu s nimi, když na předvánoční zápasy (11., 16. a 20. prosince) přinesete knížku pro děti, kterou už nepotřebujete (pouze knížky pro děti škol. věku). Tato sbírka bude u vchodu vedle klubového fanshopu a při posledním domácím zápase (20. prosince) bude předána dětem ze Základní školy Hosín, jenž školní knihovničku nemají. Děti ze Základní školy Hosín přijedou na volejbalové utkání Poháru CEV fandit a vánoční sbírku knížek si osobně převezmou.


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.