Filip Rejlek: Martin Kryštof je velká hvězda, jeho nepřítomnost byla znát

12.12.2017Blanka Popelková

ROZHOVOR - Volejbalisté Karlovarska včera vyhráli dramatickou pětisetovou bitvu, kterou zakončilo v pátém setu nejtěsnější skóre 15:13 pro Karlovy Vary.

Filip Rejlek: Martin Kryštof je velká hvězda, jeho nepřítomnost byla znát

Napínavý volejbalový souboj přenášela přímým přenosem Česká televize a trval víc než dvě hodiny. Karlovarsko nastoupilo v základní sestavě s univerzálem Filipem Rejlkem (36), který se do české extraligy vrátil po dvanáctiletém angažmá v zahraničí. 

Mezi jeho předešlé destinace patřila volejbalová Francie, Brazílie, také Turecko, Katar i prestižní italská Série A1. 

Filipe, jak krátce zhodnotíš pětisetovou tahanici o každý bod?
Zbytečně jsme si to dnes zkomplikovali sami. Ve třetím setu jsme vedli a prohráli jsme.

Ale vítězství na palubovce mistrů určitě potěší…
Každopádně. Já jsem rád, že jsme se po dlouhé době trefili do podání proti silnému soupeři. Už nám to vycházelo proti slabším týmům, ale až dnes proti silnějšímu. I když musím říct, že bez Martina Kryštofa to pro nás bylo jednodušší. 

Byla nepřítomnost zraněného libera Martina Kryštofa znát?
Bylo vidět, že někdy Budějovice přihrávají ve čtyřech, že jim tam Křesi (Filip Křesťan) pomáhal. Bylo to znát! Martin je velká hvězda. Je to tlumič, který to tam hodně stabilizuje, takže dnes chyběl hodně.

Vrátil ses po dvanácti letech ze zahraničí, jak hodnotíš kvalitu naší extraligy po první polovině základní části?
Očekával jsem, že extraliga bude kvalitnější a kvalitnější také je! Nechci snižovat kvalitu týmů níže postavených, ale pořád to za zahraničním volejbalem ztrácí level. Protože tady máme čtyři dobré týmy a s těmi ostatnímy družstvy jsou to slabší zápasy, oproti zahraničí, kde jsou ligy vyrovnanější a těch lepších zápasů je víc. Ale jsem spokojený, protože i kvalita těch nižších týmů je dnes vyšší oproti době před dvanácti lety, kdy jsem já do zahraničí odcházel.

Co by podle tebe pomohlo ke zkvalitnění naší extraligy? 
Mladí kvalitní hráči. A taky návrat našich hráčů ze zahraničí, máme jich tam hodně. Kdyby se všichni vrátili, tak by ta naše soutěž vypadala úplně jinak, ale to už je i o financích. Ale přicházejí k nám hráči ze Slovenska a ze zahraničí. Konkurence je vždy dobrá.

A co reprezentace?
To už je dávno uzavřené téma. Takovou hloupost už nikdy neudělám, že bych tam šel. Jsou tam jiní vlčáci a já jsem na to starej. V reprezentaci jsem nebyl šťastný, protože jsem měl zdravotní problémy, když jsem se vrátil po náročné sezoně ze zahraničí.

Co by sis přál do druhé poloviny základní části?
Hlavně zdraví. Přát si zdraví není klišé, v našich letech už je to potřeba (směje se). A aby nás volejbal bavil a měli jsme hezké výsledky.

A ambice?
Samozřejmě finále. Karlovarsko by si to zasloužilo. Za ty čtyři roky, co do extraligy Karlovarsko vlítlo, by si to tým zasloužil. Prvním rokem získali placku, byli třetí, ale samozřejmě na tuto příležitost čekají další tři týmy. Bude to těžké. Hodně bude záležet na naší vyrovnanosti, aby se nikdo nezranil. Hlavně musíme bojovat. 


FILIP REJLEK  (*10. května 1981 Příbram)
Výška: 197 cm
Post: univerzál
Kariéra: Dukla Liberec (1999-2005), Toulouse (2005-2008), Paříž (2008-2009), Tourcoing (2009-2011), Montpellier (2011), Minas (Brazílie, 2011-2014), Galatasaray Istanbul (2014-2015), Al Shabab (SAE, 2015-2016), Vibo Valentia (It., 2016-2017)
Klubové úspěchy: 2x mistr ČR (v Liberci), mistr Francie (v Paříži), bronz v brazilské lize, klubový vicemistr Jižní Ameriky, vítěz Českého poháru


Autor: Blanka Popelková


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.