Dobrodružství veverky Zrzečky byla moje nejoblíbenější knížka, říká Fila

20.12.2017Blanka Popelková

ROZHOVOR - Volejbalisty Jihostroje dnes večer čeká odvetný zápas evropského poháru CEV. Poslední domácí bitva tohoto roku začne ve Sportovní hale v 18 hodin.

Dobrodružství veverky Zrzečky byla moje nejoblíbenější knížka, říká Fila

 Volejbalový tým z Izraele Hapoel MATE ASHER AKKO přicestoval do Budějovic už v pondělí. Jihočeši se museli v posledních zápasech (proti Karlovarsku a Příbrami) obejít bez zraněného Kryštofa. V základní sestavě tak nastupoval smečař Tomáš Fila (32 let), který v krátkém rozhovoru prozradil, že právě dnes už by měl Martin Kryštof nastoupit.

Tomáši, dnes večer se v posledním domácím utkání roku 2017 postavíte proti Hapoelu z Izraele, jaký je to tým?
Je to sice tým izraelský, ale v základní sestavě je možná tak jen jeden, protože je to družstvo složené z cizinců. Největší hvězdou je nahrávač Jacobsen, kteý hrál dlouho za reprezentaci Dánska, poté jsou tam Brazilci, německý smečař a hráči z Ruska. Domácí hráč je tam pouze jeden a ten hraje na liberu, ale je moc šikovný - taková motorová myš.

Jak vypadá volejbalová liga v Izraeli, jaký se tam hraje volejbal?
Kvalitu jejich ligy tvoří hráči ze zahraničí. Je tam hodně cizinců. Mají ve své domácí volejbalové lize tři kvalitní týmy. Loni jsme hráli s Maccabi Tel Aviv, přes které jsme loni v Poháru CEV nepostoupili. Ale letos to vypadá nadějně. První zápas u nich jsme vyhráli a pevně věřím, že dnes bysme mohli přes Hapoel postoupit.

Cesta do Izraele, kvůli prvnímu zápasu, zrovna jednoduchá nebyla. Mohlo by je cestování rozhodit?
Mám zprávy, že už přiletěli v pondělí večer. Ale cestování na jejich zápas bylo opravdu špatné, protože tým je hodně na sever od Tel Avivu. A pokud cestovali jako my přes Vídeň, tak to přesedání příjemné není.

A co Martin Kryštof? Bude dnes hrát, nebo opět zaskočí na libero smečař Petr Michálek? 
Teď hrál dva zápasy na liberu Michálek, ale vypadá to, že bude Martin Kryštof na zápas připravený. Takže půjdeme do klasické základní sestavy s Martinem Kryštofem.

Poslední domácí zápas v tomto roce! Určitě se chcete s fanoušky rozloučit vítězstvím... 
Doufám ve vítězství, protože je to poslední domácí zápas roku 2017 a fanoušci si to zaslouží. Doufám, že jich přijde hodně, protože je to jiný a zároveň i atraktivní soupeř. Doufám, že nás fanoušci podpoří a my se jim odvděčíme pěknou hrou s vítězným koncem pro nás. 

Na dnešní zápas přijedou děti ze ZŠ Hosín a převezmou si Vánoční sbírku knížek, která už čítá přes 300 knih. Tak se nabízí otázka, kterou knížku jsi měl jako dítě v oblibě?
Moje oblíbená knížka byla Dobrodružství veverky Zrzečka. Její příběhy si pamatuji dodnes. Tu knížku jsem měl moc rád. 

Máš dvě děti, čtyřletou holčičku Viktorku a ročního Kubu. Čteš jim večer pohádky?
Samozřejmě, že se snažíme jim večer číst knížky. Vedeme je s manželkou ke čtení.

Autor: Blanka Popelková


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.