Nejvíce bodujícím hráčem byl Křesťan! Jihostroj porazil Ostravu hladce 3:0

06.01.2018Blanka Popelková

Volejbalisté Jihostroje zvládli 14.kolo UNIQA extraligy bez sebemenšího zaváhání. Za hodinu a 12 min porazili Ostravu hladce 3:0.

Nejvíce bodujícím hráčem byl Křesťan! Jihostroj porazil Ostravu hladce 3:0

V první polovině úvodní sady se blýskl Filip Křesťan vynikajícím servisem, kde si připsal několik přímých bodů z podání (11:4). Ostrava vystřídala nahrávače, místo Biernata přišel Bořuta. Do druhého technického oddech. času vstupoval Jihostroj s velkým rozdílem ve skóre 16:8. Trojblok Fila, Ondrovič a Křesťan upravili vstup do koncovky na 20:11 a Ostrava se vrhla do střídání. Vyměnila Matěje Šmídla za Radka Šoltyse a po chvíli i Lukáše Vašinu za Christophera Nugenta, ale to už nebylo nic platné. První set vyhrál Jihostroj  velkým rozdílem 25:12. 

Druhý set měl napínavější průběh, ale v polovině si Jihostroj vytvořil dostatečný náskok. Ostrava vystřídala Lukáše Vašinu za Jakuba Balona, a to už se psal stav 18:12. Výborně útočil Filip Křesťan, který posunul skóre na 19:12. Ostrava opět vystřídala nahrávače (Biernata za Bořuta) a Davida Janků nahradil Nugent. Za stavu 21:15 vzal kouč René Dvořák oddechový čas. V závěru setu ještě přišel na jihočeskou stranu Šotola s Palgutem místo Křesťana s Kupilíkem. Druhý set ukončil Radek Mach útokem středem sítě.

Třetí set navazoval na dva předchozí a Jihostroj na domácí půdě nedopustil žádné překvapení. Ke konci setu přišel na místo Křesťana mladý Šotola. Nejvíce bodujícím hráčem celého utkání byl se 17 body českobudějovický univerzál Filip Křesťan.


Vyjádření k zápasu:

René Dvořák (trenér Jihostroje) - Do zápasu jsme výborně vstoupili servisem, výborně podával Křesťan, takže první set nám vyšel díky servisu. Ve druhém setu Ostrava zlepšila příjem a my jsme museli vynaložit více úsilí, ale výborně jsme to zvládli. Výborně jsme bránili v poli. 

Filip Křesťan ( Jihostroj Č. Budějovice) - Jsem rád, že jsme si po těch prosincových zápasech trochu sedli a ten herní projev vylepšili.  Dnes bylo vidět, že všichni chceme vyhrát a ta naše hra vypadala úplně jinak než v prosinci. 

Jan Václavík (trenér Ostravy) - Domácí hráli výborně na servisu a trochu nám to rozhodili. Jsme zvyklí na lepší příjem a dnes jsme udělali hodně chyb.

Mateusz Biernat (kapitán Ostravy) - Dnes jsme se nedostali vůbec do zápasu, výsledek odpovídá umístění v tabulce, my jsme sedmí a Jihostroj druhý.  Dnes jsme nebojovali, neměli jsme to na kom postavit. 


Jihostroj Č. Budějovice - Ostrava 3:0 (25:12,25:21,25:15)

Sestava Jihostroje: Kupilík, Křesťan, Ondrovič, Michálek, Fila, Mach, libero: Kryštof. Střídali: Šotola a Kupilík.

Sestava Ostravy: Šmídl, Vašina, Kotas, David, Janků, Biernat, libero: Sobczak. Střídali: Bořuta, Nugent, Šoltys.


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.