Tým Reného Dvořáka přehrál Benátky nad Jizerou během hodiny

13.01.2018Blanka Popelková

Sobotní utkání 15. kola extraligy volejbalistů začalo v Benátkách nad Jizerou o hodinu dříve a než se rozehrály ostatní zápasy extraligy, Jihostroj už měl rychlou výhru v kapse.

Tým Reného Dvořáka přehrál Benátky nad Jizerou během hodiny

Hlavní trenér René Dvořák v Benátkách obměnil sestavu. Na postu univerzála nastoupil mladý Marek Šotola a na nahrávce Filip Palgut, smečoval Tomáš Fila a Petr Michálek a na bloku bránil Radek Mach a Peter Ondrovič. Na liberu hrál opět bezchybný Martin Kryštof.

Na straně Jihočechů se hned v úvodu utkání projevila herní kvalita a větší zkušenost. První set vyhrál úřadující mistr bez zaváhání poměrem 25:17. 

Svěřenci kouče Dvořáka strávili v hale soupeře jen hodinku. Druhý set měl stejný scénář jako první. Jihočeši nedopustili žádné překvapení a zvítězili 25:19. Třetí sada byla nejkratší, kde tým trenéra Pavla Třešňáka bez většího odporu udělal pouze 13 bodů a Jihostroj si přivezl domů naprosto hladké vítězství.


Vyjádření k zápasu:

Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Dnešní zápas dopadl podle očekávání. Hráči Budějovic hráli přesně to, co na nás stačilo. Měli velmi kvalitní servis, my jsme neměli dobře přihráno a proti jejich kvalitní a vysoké obraně na síti jsme se jen těžko prosazovali. Začátek prvního setu byl docela vyrovnaný, dařilo se nám ztrátovat do stavu cca 10:10, potom se ale projevila kvalita Jihostroje a dnes zaslouženě berou tři body.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Výkonnostní rozdíl byl dnes jasný. Hlavně rozdíl na středu hřiště, jak v obranné, tak v útočné fázi. Zde byl diametrální rozdíl – zde jsme dnes neměli žádnou šanci. Potom už šla morálka rapidně dolů, hlavně v posledním setu, zde to bylo nejvíce vidět.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Splnili jsme roli favorita. Zvládli jsme odehrát celé utkání pod naší taktovkou. Jsem za to rád, že se nám to takto povedlo - 3:0 za tři body.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Nastoupili jsme dnes koncentrovaně. Dobře jsme bránili i dobře podávali, takže koncentrovaným výkonem jsme Benátky dnes přehráli.“


15. kolo extraligy: 

13. 1. 2018    Benátky nad Jizerou – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-17, -19, -13)
čas: 62 minut
rozhodčí: Krtička, Renčín,
diváků: 222 

Sestava Jihostroje ČB: Palgut, Šotola, Mach, Ondrovič, Michálek, Fila – libero Kryštof (Todua). Trenéři Dvořák a Skolka.


TABULKA extraligy mužů po 15. kole:

1.  České Budějovice
2.  Kladno
3.  Liberec
4.  Karlovarsko
5.  Brno
6.  Příbram
7.  Ostrava
8.  Zlín
9.  Ústí nad Labem
10. Praha
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.