Zlín bude nevyzpytatelný soupeř, říká k sobotnímu zápasu hlavní trenér Dvořák

19.01.2018Blanka Popelková

V sobotu večer zavítá na českobudějovickou palubovku Fatra Zlín, které aktuálně patří osmé místo v extraligové tabulce.

Zlín bude nevyzpytatelný soupeř, říká k sobotnímu zápasu hlavní trenér Dvořák

Tým zlínského trenéra Romana Macka dlouhodobě spoléhá na vlastní odchovance.  Nejvíce vyčnívajícím hráčem týmu je ve statistice blokař Michal Čechmánek, jenž tabulce středových hráčů nyní vévodí. 

"Zlínu nahrává mladý Barták, který má kolem sebe zkušené hráče,  kteří podávají v extralize již několik let velmi dobré výkony.  Myslím tím univerzála Koláře nebo navrátilce z Francie Vašíčka, ale  také středové hráče jako Čechmánka a Navláčila.  Všechno jsou to ostřílení borci, kterým se letos pravděpodobně nevydařil vstup do sezony tak, jak předpokládali.  Poslední zápas s ČZU Praha vyhráli 3:1, takže se zvedají. Mají kolísavou tendenci. Jsou nevyzpytatelný mančaft.  Mohou hrát odvážně, protože nic jiného, než být odvážní na servisu, jim nezbývá a my se budeme snažit je zkrotit a dostat pod sebe. Naší nátlakovou hrou je budeme tlačit servisem a blokem (v obraně), “ říká k sobotnímu zápasu se Zlínem hlavní trenér Jihostroje René Dvořák.

Českobudějovický tým dva zápasy postrádal polského smečaře Pawla Halabu, který měl zdravotní problémy s nataženým svalem.  “Halaba už od úterý trénuje a je to lepší. Prodělal léčbu (rázové vlny), ale už vypadá dobře a má chuť hrát. Menší problém má kapitán Radek Mach s krční páteří, ale není to nic, co by ho omezovalo k nastoupení do zápasu,” uvedl ke zdravotnímu stavu družstva trenér Dvořák

Ve Zlíně, který se v sobotu od 18 hodin v rámci 16. kola extraligy v českobudějovické Sportovní hale představí,  začínal s extraligovým volejbalem smečař Tomáš Fila. Odehrál tam sedm let, než odešel do Opavy a poté do Českých Budějovic.: “Zlín má velmi zkušené blokaře, kteří mají v extralize hodně odehráno. Nejvíce bodujícím hráčem je tam univerzál Kolář, takže se musíme připravit hlavně na jeho útok," řekl ve čtvrtek před odpoledním tréninkem Fila.

Jihostroj střídá základní sestavu a hlavní trenér René Dvořák dává příležitost všem hráčům. “Mám představu a chtěl bych, abychom v sobotu nastoupili v malinko pozměněné sestavě,” dodává k nadcházejícímu utkání závěrem.

Autor: Blanka Popelková

 

Další zápas

29.09.2018 18:00
 
Kladno - České Budějovice

Vstupenky online

Fanshop

Chci dostávat novinky

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.