Vítězem Českého poháru je liberecká Dukla, porazila Karlovarsko 3:2

27.02.2018Blanka Popelková

Finále Českého poháru přineslo vyrovnanou pětisetovou bitvu, kterou zdobily pestré výměny i skvělý servis.

Vítězem Českého poháru je liberecká Dukla, porazila Karlovarsko 3:2

Na obou stranách, jak Jan Štokr v dresu liberecké Dukly, tak Filip Rejlek na straně Karlovarska, táhly útočně své týmy pětisetovým zápasem až do dramatického konce tie-breaku univerzálové .

Vyrovnaný stav 13:13 posunul blíže k vítězství Jan Štokr, který Dukle připsal čtrnáctý bod. Poté přišel na servis Aleš Správka, jenž svým vynikajícím podíním nedovolil Karlovarsku útočit a získal tak pro Duklu patnáctý bod. 

Nejlepším hráčem finálového utkání byl vyhlášen čtyřiatřicetiletý univerzál Dukly Liberec Jan Štokr. Získal 29 bodů a 57% na útoku.

Hodnocení zápasu od trenéra Liberce Michala Nekoly: "Karlovarsko hrálo fantasticky a tlačilo servisem. Musím smeknout před klukama, protože hráli výborně a za to si zasloužili zlaté medaile. Výborný sport z obou stra, kde diváci vytvořili krásnou kulisu." 

“Předem bych chtěl poděkovat našemu soupeři z Karlovarska, protože to bylo pětisetové drama o každý míč. A tak to má být. Všichni hráli výborně a o to více jsem hrdý na náš tým, že jsme vyhráli. Myslím, že to bylo vynikající drama i pro diváky, řekl závěrem do kamery České televize Jan Štokr

Hodnocení finále Českého poháru od trenéra Karlovarska Jiřího Nováka: "Trošičku jsme měli problém na příjmu. Dneska jsme se netrefili do servisu. Finálový turnaj potvrdil, že ta vedoucí čtveřice týmů je vyrovnaná a bude rozhodovat úspěšnost na servisu, jenž bude hodně důležitá."

Nejvíce bodující hráčem vítězného Liberce byl Jan Štokr (29 bodů) a na straně Karlovarska Filip Rejlek ( s 22 body).


Finále Českého poháru: 

VK Dukla Liberec - VK ČEZ Karlovarsko 3:2 


 

Tabulka

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2017/18

1. Karlovarsko
2. Kladno
3. Liberec
4. Č. Budějovice
5. Brno
6. Příbram
7. Ostrava
8. Ústí nad Labem
9. Praha
10. Zlín
11. Benátky nad Jiz.
12. Odolena Voda
Video.

Youtube    Sledujte nás na YouTube.

Další videa


  • DÄ›tskĂ˝ koutek
  • Bazalka

Copyright © 2018 VK Jihostroj České Budějovice & eSports.cz, s.r.o. & | Autorská práva | RSS | Poskytovatel domény: PROINTERNET s.r.o.